Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Surogatka

  Dobiegająca trzydziestki Kat oraz jej mąż Nick, mimo licznych prób i starań, nie mogą doczekać się upragnionego potomka. Gdy po raz kolejny nie udaje się adopcja, Kate spotyka dawno niewidzianą przyjaciółkę Lisę.

 • Baronówna: na tropie Wandy Kronenberg – najgroźniejszej polskiej agentki

  Autor w toku dziennikarskiego śledztwa dociera do faktów i dokumentów związanych z postacia Wandy Kronenberg. Przedstawia  niestereotypowy obraz stolicy okresu międzywojennego i okupacji – miasta szpiegów i walk kontrwywiadów.

 • Zwierzęta lekarze: niesamowite historie o tym, jak zwierzęta leczą się same

  Gdy jesteśmy chorzy idziemy do lekarza, a później do apteki po lekarstwa. A co robią zwierzęta, gdy zachorują? Zwierzęta leczą się same.

 • Noc w Berlinie

  Berlin, lata trzydzieste ubiegłego wieku. Utalentowany malarz żydowskiego pochodzenia –  Joachim Werner –  z przerażeniem obserwuje rodzący się nazizm.

 • Ocaleni z XX wieku: po nas nikt już nie opowie, najwyżej ktoś przeczyta

  Książka  zapadająca w pamięć, dająca wiele do myślenia na temat okrucieństwa wojny i tego, co jeden człowiek może uczynić drugiemu. To również świadectwo głębokiego humanizmu i bohaterstwa tych, którzy pomagali Żydom podczas wojny –  wielu z nich nie przeżyłoby, gdyby nie spotkali na swej drodze bezinteresownych, dobrych ludzi.

 • Dobra przystań

  Główna bohaterka – Marianna – typowa pani domu: matka i żona w jednym dba o rodzinne ciepło, opiekuje się najbliższymi i realizuje swoje marzenia. Pewnego dnia kończy się ta sielanka, a zaczyna prawdziwe życie i Marianna zmuszona jest wziąć sprawy w swoje ręce.

 • Mundial: opowieści niesamowite

  Książka o futbolu, pomyłkach sędziowskich, nie całkiem czystych zagraniach, golach na wagę awansu,  nieustającej rywalizacji piłkarzy, ich kontuzjach, obawach, a nawet dziwactwach, odsłaniająca kulisy fascynującej walki o najwyższe futbolowe trofeum – Puchar Świata.

 • Rozmawiamy o przemijaniu

  Książeczka może być pomocą w trudnych rozmowach o śmierci z dziećmi w wieku przedszkolnym. Do czytania dla całej rodziny.

 • Bombka babci Zilbersztajn

  Ninka z rodzicami i starszym bratem Alkiem wprowadza się do mieszkania odziedziczonego po babci. Dziewczynka czuje się samotna i zaprzyjaźnia się z najstarszą lokatorką kamienicy. Na Boże Narodzenie dostaje od niej ręcznie malowaną bombkę. Od tej pory  zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

 • Roślinne kłamstwo: dlaczego pozornie zdrowe owoce i warzywa mogą być szkodliwe dla zdrowia.

  Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni, że owoce i warzywa to samo zdrowie. Czy aby na pewno? Z książki dowiemy się, które produkty zawierają najmniej szkodliwych białek, w jaki sposób skomponować swój plan żywieniowy, aby zmniejszyć negatywny wpływ lektyn.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
październik 2022
pn wt śr cz pt so nd
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31