Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Kto uratował jedno życie… : historia Ireny Sendlerowej

  „Kto uratował jedno życie, jakby cały świat ratował”–  cytat, który oddaje sens życia odważnej Polki, Ireny Sendlerowej.

 • Dzieci stamtąd: nawet ptaki umilkły

  Autorka z dbałością o szczegóły opisuje zarówno Kraków w okresie II wojny światowej, jak i powojenne życie emigrantów  w Kanadzie.  Przedstawia losy rodzeństwa z jego blaskami i cieniami  w sposób nieprzewidywalny i nie pozbawiony humoru.

 • Pięć sprytnych kun

  Akcja toczy się na warszawskich Bielanach, gdzie grasuje gang sprytnych i sympatycznych kun. Przegryzają przewody w samochodach, włamują się na posesje i wykradają jedzenie. Sfrustrowani mieszkańcy mają już dosyć małych futrzaków i wypowiadają im wojnę.

 • Pani Kebab: opowieści polskiej emigrantki

  Autorka - Polka od lat mieszkającą w Leeds - opisuje swoje spostrzeżenia na temat życia w Wielkiej Brytanii. Pomimo trudnej tematyki i specyficznego języka ta tragikomiczna opowieść wywołuje chwilami głośny śmiech.

 • Spod zamarzniętych powiek

  Biografia Adama Bieleckiego  przenosi czytelnika w  niezwykły świat widziany „zza zamarzniętych powiek”. Jest to opowieść o życiu marzyciela, który dzięki swojej  pasji zapragnął  stanąć na szczycie ośmiotysięczników.

 • Skrzynia Władcy Piorunów

  Julia, dziewczynka na wózku inwalidzkim, marzy o karierze detektywa. Przypadkowo zostaje wplątana w tajemnicze zniknięcie przyjaciela rodziny. Nieocenioną pomocą w śledztwie prowadzonym przez Julię,  jest jej pies Spajk, posiadający niezwykłe zdolności. Obydwoje odkrywają poszlakę, która prowadzi do tajemniczej organizacji.

 • Dzieje kościoła i parafii pw. św. Mikołaja i Imienia Maryi w Bączalu Dolnym 1348-2016

  To obszerna monografia napisana została w kontekście dziejowym, gospodarczym i religijnym. Swoim zasięgiem obejmuje prawie 700 lat historii.

 • William Wenton. Instytut szyfrów

  William nie jest przeciętnym nastolatkiem, potrafi łamać kody, rozwiązywać łamigłówki i świetnie sobie radzi ze skomplikowanymi urządzeniami szyfrującymi. Podczas wycieczki klasowej  do Muzeum Historii Nauki na Wystawę Niemożliwości William, jako jedyny rozwiązuje szyfr, którego nie udało się pokonać najtęższym umysłom świata.

 • Córki Wawelu: opowieść o jagiellońskich księżniczkach
  29 marca 2018

  Akcja Córek Wawelu rozpoczyna się w 1526 roku, kiedy na świat w tym samym listopadowym dniu przyszły dwie śliczne dziewczynki: Dosia, będąca nieślubną córką służącej i Katarzyna, córka królowej Bony i Zygmunta Starego

 • Z ogniem: miłość Grażyny Bacewicz w przededniu wojny

  To nie tylko opowieść o wielkiej miłości, która trwa mimo rozłąki, ale także historia kobiety walczącej o należne jej miejsce w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
styczeń 2022
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31