Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Dziadkowe wiersze dla dzieci

  Tadeusz Mroczka jest bacznym obserwatorem. Bohaterów jego wierszowanych bajek można spotkać na wiejskim podwórku lub w lesie. Wiersze są dobre jako wiosenna lektura dla najmłodszych.

 • Legenda

  Apokaliptyczna wizja świata pozbawionego uczuć, więzi  ludzkich i cywilizacji.  Świat, w którym osobno żyją dzieci, kobiety i mężczyźni. Okrutny sposób wychowywania małych dzieci na wzór Spartan – przeżyją tylko silne jednostki.

 • Basia i przyjaciele: Lula

  „Basia i przyjaciele” to nowa seria o przygodach sympatycznej dziewczynki. Tym razem Basia z kuzynką Lulą mają zatańczyć przed publicznością. Zadanie wydaje się proste. Ale im bardziej zbliża się dzień występu, tym stres daje się mocniej we znaki.

 • W sekretnym ogrodzie

  Kosma to chłopiec, który lubi spacery, przygody, kotlety mielone i ogórki. Któregoś dnia wybiera się na samotny spacer, aby sprawdzić, co kryje się we wnętrzu młyna. I jak to małym chłopcom się zdarza, gubi się w nieznanym otoczeniu. Czy znajdzie drogę? Przekonajcie się sami.

 • Prawdziwa historia McDonald’s: wspomnienia założyciela

  Restauracje McDonald’s znają wszyscy. Charakterystyczne logo w postaci złotych łuków jest rozpoznawalne już przez małe dzieci w niemal każdym zakątku świata. Książka jest zarówno biografią autora, jak też opowiada o prowadzeniu biznesu. Autor opisuje nie tylko swoje sukcesy, ale i porażki, z którymi się borykał na drodze do sukcesu, udziela porad i przykładów na tworzenie i rozwijanie firmy.

 • Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa

  Kolejna część przygód Duni, którą poznajemy w książce Moje szczęśliwe życie. Książka opowiada o ostatnich dniach nauki Duni w pierwszej klasie. Dziewczynka jest bardzo szczęśliwa, szykuje ubrania na zakończenie roku i cieszy się myśląc o wakacjach. Niestety zdarza się wypadek, w którym ranny zostaje tata Duni i musi pozostać  w szpitalu.

 • Białowieża szeptem: historie z Puszczy Białowieskiej

  Książka o Białowieży. Zawiera zbiór opowieści, wspomnień najstarszych mieszkańców – od lat związanych z tymi terenami, które zarówno wzruszają jak i zaskakują swoją brutalnością.

 • Namaszczenie Estery

  Estera to biblijna postać kobiety wielkiej odwagi, poświęcenia i mądrości. Jako młoda dziewczyna zostaje siłą zabrana ze swojego plemienia i rodziny. Strach i rozpacz towarzyszyły jej każdego dnia we wrogim kraju, gdzie wszystko było sprzeczne z duchem religii, w której zastała wychowana. Uroda i mądrość uczyniły ją królową Persji, a odwaga uratowała przed zagładą cały naród.

 • Niezwykłe przypadki Kunegundy Paciorek

  Nie zawsze w życiu układa nam się tak, jak byśmy chcieli. Kunegunda Paciorek zaczyna nowy rok szkolny w nieznanym mieście i w nowej szkole, i nie jest to bynajmniej powód do radości. Wszystko wydaje się jej okropne. Ale K. (czytaj Kej), jak chce żeby ją nazywano, nigdy się nie poddaje.

 • Wojna, która ocaliła mi życie

  Dziesięcioletnia Ada od dziecka jest kaleką. Jej matka wstydzi się zdeformowanej stopy córki i trzyma ją w zamknięciu. Kiedy zaczyna się bombardowanie Londynu przez wojska niemieckie,  tysiące dzieci, a wśród nich brat Ady - Jamie, ma zostać ewakuowanych z miasta. Dziewczynka ucieka z domu, by wyruszyć w podróż razem z bratem.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
styczeń 2022
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31