Facebook
A A A

Nowości

Jakub Małecki po raz kolejny, w swojej subtelnej prozie, zanurza czytelnika w ludzkich historiach. W „Horyzoncie” łączy ze sobą bohaterów pełnych wewnętrznych zadrapań.

Staszczyk to kultowa postać polskiej sceny muzycznej, chociaż mówi o sobie „podwórkowy chłopak”. Autobiografia, którą wspólnie z Rafałem Księżykiem stworzyli, to mistrzostwo. Muniek bez skrępowania przyznaje się do słabości, jest  prawdziwy aż do bólu.

To poruszające wspomnienia Bogdana Bartnikowskiego, którego beztroskie dzieciństwo skończyło się w nocy z 11 na 12 sierpnia 1944 roku, kiedy jako 12-letni chłopiec został wywieziony do obozu Auschwitz-Birkenau.

Nancy Parker jest czternastolatką mieszkającą w Londynie. Jako namiętna czytelniczka kryminałów, marzy o zastaniu detektywem. Postanawia wytropić złodzieja i rozwikłać inne zagadki, których dostarcza jej codzienne życie.

Książka inspirowana faktami z życia Margot Wölk, degustatorki posiłków Hitlera. To pełna emocji intrygująca opowieść, którą napisało samo życie.

Wciągający dreszczowiec, w którym konfrontuje się bolesna przeszłość z okrutną prawdą o tym, że nie można ufać innym, a nawet samej sobie. Shalini Boland oferuje nam potężną dawkę napięcia i emocji, które na długo pozostają w pamięci.

Mateusz Nocek jest artystą, który żyje poezją i piosenką (naprzemiennie) i w tych życiowych aktywnościach jest niezwykle autentyczny. Ratowanie poezji rozumie jako świadomy akt uczestnictwa pomiędzy poetą – tekstem – czytelnikiem. Choć uważa ją za bałamutne wysypisko słów, a siebie za literackiego outsidera to i tak jego zdaniem najważniejsza jest miłość do kobiet… i życia w ogóle

Książka oddaje hołd więźniom obozu koncentracyjnego w Sieniawce (podobozu Gross-Rosen) na terenie dzisiejszego Dolnego Śląska.
 

03 stycznia 2020

Wokół nas śmieciowe mury pną się do góry, a foliówki zagrażają życiu zwierząt. Podczas gdy toniemy w morzu plastiku prawdziwy bohater sięga po nową publikację Oli Woldańskiej-Płocińskiej.

Zbiegi okoliczności całkowicie odmieniają losy pozornie przypadkowych osób. Sprawiają, że czas Świąt nabiera prawdziwie świątecznego blasku. Kundelek Ziyo – biedna, schorowana znajda – całkowicie odmienia życie kilku osób.

poprzednia 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 z 56 następna