Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Przyjęcie postawy
  Sanocki poeta prezentuje zbiór wierszy, który mocno osadzony jest we własnej pamięci, rodzinnych historiach, przedmiotach, ludziach czy zdarzeniach.
 • Tomek staje się eko!

  Tomek dowiaduje się, że Ziemi grozi ekologiczna zagłada i postanawia być eko!

 • Książki nie mają skrzydeł

  Lubicie książki  i wierszowane opowieści? Oto niezwykła przepięknie ilustrowana, poetycka i magiczna podróż do świata książki.

 • Czego ginekolog ci nie powie

  Dlaczego nikt mi tego nie powiedział wcześniej? To pytanie, z którym często spotykał się dr n. med. Tadeusz Oleszczuk. Postanowił więc podzielić się swoimi doświadczeniami z wieloletniej pracy lekarza ginekologa.

 • Cień w cień. Za cieniem Zuzanny Ginczanki

  Opowieść Jarosława Mikołajewskiego to zbiór jego zapisków i listów, będących wyrazem fascynacji poetką, której w osiągnięciu dojrzałości warsztatowej przeszkodziła wojna i przedwczesna śmierć.  Dla autora, Zuzanna Ginczanka jest „obsesją i cieniem, od którego od wielu lat nie umie się uwolnić”.

 • Co nas (nie) zabije : największe plagi w historii ludzkości

  Autorka, jak sama twierdzi, chociaż interesuje się nauką o chorobach, na pewno nie wie o nich tyle co lekarze. Interesują ją gównie reakcje zwykłych ludzi w czasach epidemicznych. Mogą one być wskazówkami, jak powinniśmy reagować w tym trudnym okresie.

 • Nawet potwory myją zęby!

  Mała dziewczynka nie tylko nie lubi mycia zębów, ale uważa że ich szczotkowanie jest nudne i bez sensu. Wszystko się zmienia, kiedy w swojej łazience spotyka włochatego potwora.

 • Mózg w żałobie

  Doktor Lisa M. Shulman i jej mąż dr William Weiner – lekarze neurolodzy – pracowali w tej samej klinice. Byli nie tylko małżonkami, ale też współpracownikami konsultującymi ze sobą przypadki swoich pacjentów. Ich poukładany świat runął w gruzach gdy u doktora Williama zdiagnozowano raka. Po śmierci męża Dr Lisa zdecydowała się na opisanie swoich przeżyć związanych z chorobą i odejściem bliskiej osoby, żeby dać wsparcie innym ludziom, znajdującym się w podobnej sytuacji.

 • Sznurówka, ptak i ja

  Selma ma osiem lat i ptaka, który dziobie ją w serce. Ten uciążliwy wewnętrzny krytyk, powtarza jej bez przerwy, że nie jest taka jak jej rówieśnicy i nikt nigdy się z nią nie zaprzyjaźni. Jednak wszystko zaczyna się zmieniać podczas wakacji, które ośmiolatka spędza u dziadków.

 • Napiwku nie będzie : sekrety kelnerów

  Kim jest współczesny kelner? Jak wygląda jego praca „od kuchni”? Jak zmieniła się ta profesja na przestrzeni lat? Na te pytania stara się odpowiedzieć autorka książki – dziennikarka, reporterka i scenarzystka.