Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Na ratunek : rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości naszej planety

  Jak zachować się w lesie spotykając jego mieszkańców? Co robić, gdy znajdziemy ranne zwierzę? Jak zmiany klimatyczne wpływają na nasze otoczenie? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w książce Na ratunek  Marcina Dorocińskiego – aktora i obrońcy przyrody.

 • Żywienie w sporcie

  To książka nie tylko dla osób chcących osiągać wspaniałe wyniki sportowe i uzyskać optymalne rezultaty treningowe, ale wyczerpujące kompendium zawierające praktyczne informacje przygotowujące organizm do efektywnej rywalizacji.

 • Wojenne siostry

  Historie niezwykłych kobiet, sióstr zakonnych, które ratując innych same gotowe były na śmierć. Nie chowały się przed wojną i okupacją w zakonach, ale niosły pomoc wszystkim, którzy tego potrzebowali.

 • Tajemnica alei klonowej

  Jest kwiecień 1944 roku. Agnieszka, 16-letnia łączniczka AK, wraca z lasu drogą wzdłuż torów, kiedy z przejeżdżającego pociągu do Oświęcimia ktoś wyrzuca niemowlę. Czy to próba ratowania dziecka przed kaźnią w Oświęcimiu?

 • Dzikie sekrety przyrody

  Zbiór ciekawostek, anegdot, ważnych informacji, odkryć i zagadek ze świata przyrody – napisanych prostym, zrozumiałym językiem i z dużym poczuciem humoru. Książka jest doskonałą rozrywką i źródłem wiedzy nie tylko dla dzieci, lecz również  dla starszych czytelników.

 • Długa podróż Garry’ego Hopa

  Autorka, Moony Witcher, znana z bestsellerowej powieści Dziewczynka z Szóstego Księżyca, w swojej nowej książce Długa podróż Garry’ego Hopa zabiera czytelników na fascynującą wyprawę, pełną niezwykłych miejsc, stworzeń i przygód.

 • Green Witch : magia ziół, kwiatów, olejków eterycznych i innych darów matki natury

  W dzisiejszym świecie coraz więcej osób skłania się ku naturze, myśli jak zdrowo żyć i czerpać z jej dóbr. Magię i siłę ziół, roślin i olejków znamy nie od dziś. Niezależnie od tego, czy już  korzystasz z  darów natury, czy dopiero chcesz zacząć, sięgnij po inspirujące wskazówki zawarte w kompendium naturalnej magii.
   

 • Ile ważą chmury? : oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi

  Czas we wszechświecie jest pojęciem względnym, nic nie trwa wiecznie, nic nie jest stałe, nauka nieustannie idzie naprzód, mimo to wiele pytań nadal pozostaje bez odpowiedzi, a niektóre sprawy, teraz traktowane jako pewne, po latach mogą nie mieć sensu. Ta książka jest dowodem na to, że każda dziedzina wiedzy może być fascynująca.

 • Krajobraz po życiu : śladami Galicji. Opowieści o ludziach i miejscach

  Autorka zaprasza na historyczny spacer po dawnej Galicji, której historia jest fascynująca. Sposób niespiesznej narracji pozwala czytać tę popularyzatorską książkę jak powieść.
   

 • Pod taflą

  Główna bohaterka Gaia to syrena, żyjąca w świecie dworskich zasad i ojcowskich nakazów. Jej buntownicza wycieczka na powierzchnię morza prowadzi ją do beztroskiego świata człowieka. Jak wysoka jest cena poświęcenia się dla wolności, ucieczki z klatki kłamstw i cudzych przekonań? Czy Gai wystarczy odwagi by spełnić swoje marzenia?