Facebook
A A A

Nowości

„Mała wojna” to wciągającą opowieść, w której dziecięca przygoda miesza się z dramatem wojny. Z dużą delikatnością autorka przedstawia również zagładę żydowskich sąsiadów „opuszczających” okolicę, jak i „waryjatów” – pacjentów szpitala psychiatrycznego w Kulparkowie.

Autorka – przedstawiając sylwetki pisarek – opisuje ważniejsze wydarzenia historyczne epoki oraz znane postaci świata kultury i literatury. Charakteryzując ówczesne społeczeństwo i realia w jakich przyszło im żyć, ukazuje ich walkę o prawa kobiet i możliwość decydowania o swoim losie.

Poruszająca lektura oparta na faktach, upamiętniająca mieszkańców stolicy – warszawskich Robinsonów, którzy nie opuścili miasta po klęsce powstania warszawskiego, lecz pozostali w zgliszczach, próbując przetrwać.

Na Ziemi istnieje bardzo dużo różnych środowisk, w których żyją zwierzęta.  Książka zabierze Cię w arcyciekawą podróż do ich świata, przekonasz się tam, że zwierzęta to prawdziwy zawodowcy.

Matka Boska zwana jest także Krośnieńską Panią. Jej kult wzrastał stopniowo, wreszcie otrzymała miano opiekunki miasta. Zawdzięcza jej Krosno m.in. ocalenie z oblężenia szwedzkiego.  Autorzy przedstawiają niezwykle interesującą historię obrazu na tle dziejów Polski i rozwoju kultu maryjnego w regionie.

Walentyna mieszka na Ukrainie. Prowadzi ubogie życie i czeka na wiadomości od córki, która dostała stypendium w Niemczech, ale od wielu miesięcy nie daje znaku życia. W tym czasie w Niemczech Matthias – samotny rolnik – ratuje życie młodej dziewczynie. Przed czym, czy przed kim uciekała Kateryna i jakie tajemnice odkryje rolnik, który stanął na jej drodze?

Rzetelna historyczna monografia wsi pod red. R. Witalca i G. Zamoyskiego ukazująca obraz Wiśniowej jako ośrodka sztuki i życia kulturalnego. Będzie świetnym przewodnikiem nie tylko dla tych, którzy zechcą odwiedzić ten piękny zakątek.

Czy nie byłoby cudownie usłyszeć, co planuje nauczyciel? Albo wspiąć się bez wysiłku na dowolną wysokość  po każdej ścianie?
Bohaterowie książki Początek,  pierwszego tomu cyklu Supercepcja, mają nadzwyczajne zdolności. Każde z osobna może dokonać wiele, ale razem są nie do pokonania.

Opowieść o tkwiącej w człowieku potrzebie cudu. Momentami zabawna, ciepła,miejscami trochę ironiczna, ale niezaprzeczalnie bardzo prawdziwa.

Świat piractwa i morskiego terroryzmu jest skomplikowany i różnorodny. Piratami są młodzi ludzie urodzeni w trakcie trwania wojny domowej w Somalii, a koszmar wojny jest dla nich codziennością.  Piractwo to też wielomilionowy biznes oraz dobrze wyszkoleni i zorganizowani bojownicy.

poprzednia 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 z 56 następna