Facebook
A A A

Nowości

Zapewne każdy z nas czekał w szpitalu na pomoc lekarską – dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Po jakimś czasie jesteśmy rozżaleni i wściekli na lekarzy i pielęgniarki, że nas lekceważą, traktują jak natrętów. Dzięki tej książce dowiadujemy się, jak to wygląda z drugiej strony.

Filip to mały, sympatyczny zajączek, mieszkający w lesie wraz z kochającą i szanującą się nawzajem rodziną oraz z oddanymi przyjaciółmi. Zajączek zmaga się z codziennością, przynoszącą nowe doświadczenia, relacje, znajomości.

Autorka – psycholog kliniczny oraz specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnień – opowiada historie prawdziwe o walce z uzależnieniem, przemocą, radzeniu sobie z traumami i negatywnymi emocjami oraz przedstawia opis pracy terapeutycznej przy wykorzystaniu różnych technik i metod.

Problem narkotyków i dopalaczy staje się coraz poważniejszy. Według najnowszych badań nowe narkotyki mogą stanowić już 10% rynku substancji odurzających, a ich odbiorcami są szczególnie ludzie młodzi. W książce autorzy umiejętnie wklejają naukowe kwestie w popularny, poradnikowy charakter publikacji.

Bohater książki to pies ratowniczy. Pracuje w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Ma doskonały węch i sprawdza się w poszukiwaniach zaginionych. Dla niego, najbardziej doświadczonego psa w grupie, to jedna z wielu udanych akcji

Zastanawiałeś się kiedyś czy możesz zmienić coś, co ci się nie podoba. A może uważasz, że dzieci nie mają nic do powiedzenia, bo i tak ich nikt nie słucha? Koniecznie zajrzyj do książki Karoliny Grabarczyk I ty możesz zmienić świat: 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach. Przekonasz się, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Osiem niezwykłych rozdziałów pełnych humoru, przygód, emocji, intryg i niepewności co do losów bohaterów. Książka dla dzieci, pełna mądrych rad i pozytywnych wartości. To opowieść o przyjaźni i pomaganiu innym nawet wtedy, gdy wymaga to przełamania własnego strachu.

Relacja autorki z jej związku małżeńskiego z Pakistańczykiem. Zapis ogólnych refleksji, różnic między naszymi kulturami i religiami, poparty przykładami z życia  konkretnej pary. Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, z których każdy skupia się na innym aspekcie życia i zawiera opisy autentycznych sytuacji, wydarzeń, przeciwności, kompromisów, jak też awantur o błahostki.

Chcecie poznać grono najgorszych dzieci świata? Sięgnijcie po książkę Davida Walliamsa, który w swoim zbiorze opowiadań  przedstawia: łobuzów, krzykaczy, uparciuchów i złośników.

Kim była Helena Sienkiewicz? Jakie relację łączyły siostry Boznańskie? Na te i inne pytania starała się odpowiedzieć Ewa Jałochowska – dziennikarka i historyk sztuki.

poprzednia 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 z 56 następna