Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Zawodowcy w świecie zwierząt

  Na Ziemi istnieje bardzo dużo różnych środowisk, w których żyją zwierzęta.  Książka zabierze Cię w arcyciekawą podróż do ich świata, przekonasz się tam, że zwierzęta to prawdziwy zawodowcy.

 • W hołdzie Matce Bożej Murkowej

  Matka Boska zwana jest także Krośnieńską Panią. Jej kult wzrastał stopniowo, wreszcie otrzymała miano opiekunki miasta. Zawdzięcza jej Krosno m.in. ocalenie z oblężenia szwedzkiego.  Autorzy przedstawiają niezwykle interesującą historię obrazu na tle dziejów Polski i rozwoju kultu maryjnego w regionie.

 • Druga połowa nadziei

  Walentyna mieszka na Ukrainie. Prowadzi ubogie życie i czeka na wiadomości od córki, która dostała stypendium w Niemczech, ale od wielu miesięcy nie daje znaku życia. W tym czasie w Niemczech Matthias – samotny rolnik – ratuje życie młodej dziewczynie. Przed czym, czy przed kim uciekała Kateryna i jakie tajemnice odkryje rolnik, który stanął na jej drodze?

 • Wiśniowa: z dziejów wsi i jej mieszkańców

  Rzetelna historyczna monografia wsi pod red. R. Witalca i G. Zamoyskiego ukazująca obraz Wiśniowej jako ośrodka sztuki i życia kulturalnego. Będzie świetnym przewodnikiem nie tylko dla tych, którzy zechcą odwiedzić ten piękny zakątek.

 • Początek

  Czy nie byłoby cudownie usłyszeć, co planuje nauczyciel? Albo wspiąć się bez wysiłku na dowolną wysokość  po każdej ścianie?
  Bohaterowie książki Początek,  pierwszego tomu cyklu Supercepcja, mają nadzwyczajne zdolności. Każde z osobna może dokonać wiele, ale razem są nie do pokonania.

 • Kult

  Opowieść o tkwiącej w człowieku potrzebie cudu. Momentami zabawna, ciepła,miejscami trochę ironiczna, ale niezaprzeczalnie bardzo prawdziwa.

 • Obrońcy mórz: piraci, morscy terroryści i polski oficer ochrony statków

  Świat piractwa i morskiego terroryzmu jest skomplikowany i różnorodny. Piratami są młodzi ludzie urodzeni w trakcie trwania wojny domowej w Somalii, a koszmar wojny jest dla nich codziennością.  Piractwo to też wielomilionowy biznes oraz dobrze wyszkoleni i zorganizowani bojownicy.

 • Jeżeli będę miał zły dzień, ktoś dziś umrze: wyznania szwedzkiego lekarza.

  Unge pozwala czytelnikowi nałożyć lekarski kitel i poczuć ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na tych, którzy decydują o ludzkim życiu.                 

 • Zwierzaki zwyklaki

  Czy rozgwiazda jest osiłkiem? W jaki sposób sójka sadzi lasy dębowe warte pół miliona euro? Czym rozmawiają śledzie…? Czy szczury lubią łaskotki i czy szpaki mogłyby wystąpić w Tańcu z Gwiazdami?

 • Bajki mariackie

  Książka przenosi czytelnika na krakowski Rynek, plac Mariacki i  ukazuje  niezwykły świat pradawnych podań, jak i tych bardziej współczesnych, rozgrywających się na oczach naszych dziadków czy rodziców. Znajdziemy tu 9 bajek – legend, które są ściśle związane z najbardziej znanym kościołem w Krakowie.