Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Druga połowa nadziei

  Walentyna mieszka na Ukrainie. Prowadzi ubogie życie i czeka na wiadomości od córki, która dostała stypendium w Niemczech, ale od wielu miesięcy nie daje znaku życia. W tym czasie w Niemczech Matthias – samotny rolnik – ratuje życie młodej dziewczynie. Przed czym, czy przed kim uciekała Kateryna i jakie tajemnice odkryje rolnik, który stanął na jej drodze?

 • Wiśniowa: z dziejów wsi i jej mieszkańców

  Rzetelna historyczna monografia wsi pod red. R. Witalca i G. Zamoyskiego ukazująca obraz Wiśniowej jako ośrodka sztuki i życia kulturalnego. Będzie świetnym przewodnikiem nie tylko dla tych, którzy zechcą odwiedzić ten piękny zakątek.

 • Początek

  Czy nie byłoby cudownie usłyszeć, co planuje nauczyciel? Albo wspiąć się bez wysiłku na dowolną wysokość  po każdej ścianie?
  Bohaterowie książki Początek,  pierwszego tomu cyklu Supercepcja, mają nadzwyczajne zdolności. Każde z osobna może dokonać wiele, ale razem są nie do pokonania.

 • Kult

  Opowieść o tkwiącej w człowieku potrzebie cudu. Momentami zabawna, ciepła,miejscami trochę ironiczna, ale niezaprzeczalnie bardzo prawdziwa.

 • Obrońcy mórz: piraci, morscy terroryści i polski oficer ochrony statków

  Świat piractwa i morskiego terroryzmu jest skomplikowany i różnorodny. Piratami są młodzi ludzie urodzeni w trakcie trwania wojny domowej w Somalii, a koszmar wojny jest dla nich codziennością.  Piractwo to też wielomilionowy biznes oraz dobrze wyszkoleni i zorganizowani bojownicy.

 • Jeżeli będę miał zły dzień, ktoś dziś umrze: wyznania szwedzkiego lekarza.

  Unge pozwala czytelnikowi nałożyć lekarski kitel i poczuć ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na tych, którzy decydują o ludzkim życiu.                 

 • Zwierzaki zwyklaki

  Czy rozgwiazda jest osiłkiem? W jaki sposób sójka sadzi lasy dębowe warte pół miliona euro? Czym rozmawiają śledzie…? Czy szczury lubią łaskotki i czy szpaki mogłyby wystąpić w Tańcu z Gwiazdami?

 • Bajki mariackie

  Książka przenosi czytelnika na krakowski Rynek, plac Mariacki i  ukazuje  niezwykły świat pradawnych podań, jak i tych bardziej współczesnych, rozgrywających się na oczach naszych dziadków czy rodziców. Znajdziemy tu 9 bajek – legend, które są ściśle związane z najbardziej znanym kościołem w Krakowie.

 • Działalność społeczno - kulturalna Łemków w Beskidzie Niskim po 1989 roku

  Książka stanowi studium wiedzy o Łemkowszczyźnie po 1989 r. czyli po okresie transformacji ustrojowej. Folklor i kultura Łemków wciąż fascynują nie tylko mieszkańców Beskidu Niskiego, a ich historia jest ważną kartą w dziejach Podkarpacia.

 • Dziewczyna o czterech palcach

  „Dziewczyna o czterech palcach” – to najnowsza powieść szpiegowska Marka Krajewskiego – którą, jak mówi, chciał napisać od zawsze… Fantastycznie oddany klimat lat dwudziestych, szybka akcja i „stary znajomy” Łyssy, wyścig wywiadów – nie można się oderwać.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
wrzesień 2021
pn wt śr cz pt so nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30