Facebook
A A A

Nowości

Tajemniczy Carag  jest jednym z przemieńców – istot chcących zadomowić się wśród ludzi i poznać ich świat. On i jego rodzina ze zwierząt przemieniają się w ludzkie istoty. Kiedy  udaje im się opuścić rodzinny las i rozpocząć istnienie w ludzkim świecie, okazuje się że nie jest to takie proste.

Moda fascynuje nie tylko jej kreatorów, ale także ludzi dla których ubiór nie jest sprawą trzeciorzędną. Przewodnik pokazuje charakterystyczne cechy stylu wielkich kreatorów i marek takich jak Christian Lacroix czy Junko Koshino.

Anna Mieszkowska z zebranych listów i zapisków Hanki Ordonówny napisała opowieść  o kobiecie, aktorce i pieśniarce, najbardziej znanej przedwojennej artystce. Autorka opisuje nie tylko życie zawodowe Ordonki ale również jej losy wojenne, uwięzienie na Pawiaku i ogromne zaangażowanie w ratowanie polskich sierot.

Oparta na faktach opowieść o losie  sześcioletniej  dziewczynki Jadzi, której życie zmienia się wraz z wybuchem II wojny światowej.

Wartościowa lektura  skierowana do osób zainteresowanych otaczającym światem, bez względu na posiadane wykształcenie.
Poruszana problematyka dotyczy m.in. polityki, władzy, moralności, różnic i ról płciowych,  prawego umysłu, narzekania.

Dwunastoletni bohater Runt to mieszkaniec Minecraftii. Jego codzienność i przyszłość nie przedstawiają się pomyślnie. Rodzice chłopca oczekują, że podobnie jak oni Runt zostanie farmerem. Ten jednak ma zupełnie inne ambicje.

To pełna szczegółów książka, która zawiera wspaniale, kolorowe ilustracje, na których ukryły się różne zwierzęta. Zachęca małego czytelnika do przeszukiwania lasów, parków, gór, dżungli, ogrodu zoologicznego… w poszukiwaniu wiewiórek, małpek i innych zagubionych zwierzaków oraz do rozwiązywania zagadek.

Polska miała stulecia chwały, świetności i była imperium, z którym się liczono. Podróżując z autorem przez różne epoki poznajemy zadziwiające ciekawostki naszej historii.

Zaklęcie życzeń to pierwsza część fantastycznego cyklu, której autor zabiera nas do Krainy Opowieści – miejsca, gdzie spotkamy bohaterów znanych baśni. Wszystko zaczyna się od rodzeństwa  Bailey’ów – Alex i Connora, z pozoru zwykłych nastolatków.

Historie kobiet pięknych, wyzwolonych, ale także niepokornych i nieugiętych wojowniczek, bez których nie byłoby wolnej i niepodległej Polski.

poprzednia 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 z 56 następna