Facebook
A A A

Nowości

Autor – dziennikarz i pasjonat chodzenia – postanowił zająć się tematem, na którym znamy się wszyscy. Chciał ten banalny przedmiot rozważań ukazać z szerszej perspektywy.

W książce autor opisał 45 różnorodnych tematów wyjaśniających zjawiska chemiczne i fizyczne, które dzieją się każdego dnia wokół nas. Mali badacze dowiedzą się między innymi jak zmienić kość w gumę, dlaczego gwoździe rdzewieją, czy z papieru można zrobić szybę, czy węgiel brudzi czy czyści, czy smog ma wielkie zęby i wielu innych ciekawych rzeczy.

Rodzice Samira pochodzą z Libanu, skąd uciekli, gdy zaczęła się wojna. Samir urodził się już w Niemczech. Gdy chłopiec ma 8 lat, znika jego ojciec. 20 lat później Samir wyjeżdża do Libanu, aby odnaleźć ojca i wyjaśnić jego tajemnicę.

Elfi Jar to magiczne miejsce w Laponii, którego nie ma na żadnej mapie. Można tam trafić tylko wtedy, gdy wierzy się w magię. Dla zwykłych ludzi jest niewidzialne. Amelia Wishart, sierota z Londynu i jej kot Kapitan Sadza zamieszkują z Ojcem Gwiazdką przy ulicy Reniferowej 7.

Mafia kalabryjska swoje wpływy ma niemalże na całym świecie. Zarządza ogromnymi pieniędzmi oraz kontroluje większość narkotykowych rynków. Książka to historia trzech kobiet, które miały niesamowitą odwagę, aby przeciwstawić się własnym rodzinom – mężom, ojcom. Jest to historia walki o  przyszłość dzieci – matki podejmują współpracę z wymiarem sprawiedliwości, wydając na siebie  tym samym wyrok śmierci.

Zwykły dzień bohaterki książki  przeplata się z ważnymi wątkami z historii Polski.  Dla Marylki, jej kolegów i koleżanek oraz bliskich telefon w codziennym życiu jest nieodzowny. Tymczasem okazuje się, że jest to niedawny wynalazek.

Pewnego razu dobra Wiedźma nakarmiła znalezione w lesie dziecko światłem księżyca, które jak wiadomo jest magią i dziewczynkę przepełniła magia. Wiedźma nie mogła jej oddać. Umagicznione dziecko potrzebuje specjalnego wychowania i nauki, by magia nie wylała się na zewnątrz i nie skrzywdziła jej samej i innych. Została jej opiekunką i nazwała ją Luna...

Mirabelka jest drzewem, jest również „opowiadaczem” – opowiada historie, które toczyły się obok niej przez kilkadziesiąt lat. Rosła sobie na warszawskim Muranowie i towarzyszyła ludziom w chwilach radości i smutku.

Sięgając po książkę odkryjesz niesamowitą moc roślin, poznasz przepisy na domowe mikstury, dowiesz się w jaki sposób założyć własny ogródek, gdzie i kiedy należy zbierać zioła ,aby mikstury lecznicze  miały jak  najlepszy smak, wygląd i działanie.

Do krakowskiego szpitala zostaje przywieziona dotkliwie pobita kobieta. Nie pamięta niczego, nie wie kim jest, nie ma żadnych  dokumentów. Kobieta musi odkryć, kto i dlaczego tak bardzo jej nienawidzi

poprzednia 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 z 54 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
luty 2020
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29