Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Działalność społeczno - kulturalna Łemków w Beskidzie Niskim po 1989 roku

  Książka stanowi studium wiedzy o Łemkowszczyźnie po 1989 r. czyli po okresie transformacji ustrojowej. Folklor i kultura Łemków wciąż fascynują nie tylko mieszkańców Beskidu Niskiego, a ich historia jest ważną kartą w dziejach Podkarpacia.

 • Dziewczyna o czterech palcach

  „Dziewczyna o czterech palcach” – to najnowsza powieść szpiegowska Marka Krajewskiego – którą, jak mówi, chciał napisać od zawsze… Fantastycznie oddany klimat lat dwudziestych, szybka akcja i „stary znajomy” Łyssy, wyścig wywiadów – nie można się oderwać.

 • Gerda: historia wieloryba

  Czy mały wieloryb ma marzenia, może przeżywać radość, żal i nadzieję – tak jak ludzie? Historia Gerdy to odkrywanie podwodnego świata małego wieloryba: dzieciństwo u boku kochających rodziców i brata, poprzez smutek towarzyszący samotności.

 • Pisklak

  Główna bohaterka Klara jest nastolatką, która pewnego lata przeżywa wiele trudnych chwil: narodziny chorego braciszka, poznanie dwóch chłopców samotnie mieszkających w ruinach starego domu, pierwsze zauroczenie, zachwianie przyjaźni. Klara będzie musiała dokonać wyboru i podjąć prawdziwą próbę dojrzałości i odpowiedzialności. Czy ją zaliczy?

 • Kapitanowa na wielkiej żegludze

  Autorka jest żoną marynarza, dziennikarką i miłośniczka statków. Przemierzyła wszystkie oceany i prawie wszystkie morza świata – opisuje swoje przeżycia  i doświadczenia, przybliżając czytelnikom fascynujący świat morskich wojaży.

 • Uczuciometr inspektora krokodyla: rozpoznaj, zmierz i kontroluj swoje uczucia

  Autorka książki Uczuciometr inspektora krokodyla uważa, że wystarczy nauczyć się je rozpoznawać, mierzyć i regulować używając UCZUCIOMETRA. W swojej książce opisuje emocje, z którymi dziecko styka się zarówno u siebie jak i u innych. Pomaga je zidentyfikować i interpretować, a także daje instrukcje jak sobie z nimi poradzić.

 • Erhard Loretan: ryczące ośmiotysięczniki

  To jedna z najlepszych książek o wspinaniu, która opisuje życie i osiągnięcia jednej z największych postaci himalaizmu, jaką był Szwajcar Erhard Loretan. Lektura opowiada o dziecięcych marzeniach alpinisty oraz informuje z kim odbył on pierwsze  wspinaczki, co najbardziej podobało mu się w samotnych wyprawach, jaki miał styl.

 • Kołysanka z Auschwitz

  Przejmująca do głębi opowieść o odwadze, nadziei i sile matczynej miłości, która okazała się  większa od terroru wojny. Jest to historia inspirowana życiem Helene Hannemann – Niemki, żony Roma i matki pięciorga dzieci, która prowadziła w Auschwitz przedszkole dla obozowych dzieci.

 • Twoje życie w moich rękach: opowieść o polskiej służbie zdrowia

  Zapewne każdy z nas czekał w szpitalu na pomoc lekarską – dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Po jakimś czasie jesteśmy rozżaleni i wściekli na lekarzy i pielęgniarki, że nas lekceważą, traktują jak natrętów. Dzięki tej książce dowiadujemy się, jak to wygląda z drugiej strony.

 • Filip, lis i magia słów

  Filip to mały, sympatyczny zajączek, mieszkający w lesie wraz z kochającą i szanującą się nawzajem rodziną oraz z oddanymi przyjaciółmi. Zajączek zmaga się z codziennością, przynoszącą nowe doświadczenia, relacje, znajomości.