Facebook
A A A

Recenzje czytelników

Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami wrażeniami dotyczącymi ulubionych tytułów, zachęcamy do przesłania recenzji.

 

„Szum” to książka wybitna w kategorii opowieści – introspekcji, gatunku trudnego i niebezpiecznego dla pisarza. Łatwo tutaj popaść w tandetne psychologizowanie, kreowanie dziwnych i sztucznych osobowości i sytuacji czy narcystycznych popisów.

Książka Magdaleny Tulli „Szum”, napisana pięknym literackim językiem, jest bardzo trudna w czytaniu. Jej treść tak zagmatwana powoduje, że w głowie czytelnika powstaje „szum” i trzeba wiele razy powracać do poprzednich rozdziałów, aby zrozumieć kto z kim rozmawia i kiedy opisywane wydarzenia miały miejsce.

Zarówno książka Tracy Chevalier pod tytułem "Dziewczyna z perłą" jak i film Petera Webbera są niezwykle interesujące. Bez żmudnej pracy autorki powieści, Webber nie mógłby chyba stworzyć świetnego filmu o życiu Vermeera.

Życie tytułowej Sońki dobiega kresu, ale zanim ona i jej towarzysze, suka Borbus Dwunasta i kot Jozik Dziewiąty Pasterz Myszy wydadzą ostatnie tchnienie wydarzy się w ich życiu nieoczekiwane.
Książka posiada świetną konstrukcję i jest napisana językiem sprawnym, soczystym, precyzyjnym i oszczędnym. Czyta się ją z zainteresowaniem chociaż bez większych emocji. Dlaczego tak się dzieje mimo wagi treści, poruszającej sprawy drastyczne i ostateczne?

Biografia jednego z największych polskich poetów. Znakomicie napisana, bogata w szczegóły, świetnie udokumentowana. Bardzo potrzebna. Największą jednak zaletą książki jest uczciwość, której nie zniekształciło niewątpliwe uwielbienie dla talentu wielkiego poety i jego dzieła.

Niezwykła historia Brendana, Kordeli i Eleanory - rodzeństwa uwięzionych w książkach!

"Zabójcza chmura" to pierwszy tom serii o błyskotliwym detektywie. Sherlock Holmes zanim został najsłynniejszym detektywem świata wcale nie był bystrzakiem i nawet nie miał wielu przyjaciół.

Adrienne Sati to dziewczyna, która jednej nocy straciła wszystko co kochała. Z bogatej arystokratki przemienia się w złodziejkę.

Margaret Peterson jest autorką powieści przygodowo-fantastycznych. Pierwsza część tej serii to "Wybrańcy".

poprzednia 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 z 11 następna