Facebook
A A A

Ile ważą chmury? : oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi

,

David Calle : Ile ważą chmury? : oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi. – Kraków 2019.

Książka dla tych, którzy lubią zadawać pytania, poszukujących, ciekawych świata, gotowych zmierzyć się z nowymi wyzwaniami.      Jakiego koloru jest lustro? Dlaczego księżyc nas porzuca? Ile trzeba pająków, żeby zahamować boeinga 747? Jak wysoki może być zamek z piasku? Na te i wiele innych pytań odpowiada David Calle – znany popularyzator wiedzy na świecie.
Książka zawiera czterdzieści krótkich rozdziałów, w których Calle szuka odpowiedzi na współczesne zagadnienia naukowe. Autor o trudnych dziedzinach nauki pisze w sposób przystępny, ciekawy, z humorem. Udzielając odpowiedzi stara się jednocześnie zainspirować czytelnika do samodzielnego myślenia, zadawania dodatkowych pytań i szukania nowych rozwiązań.

Czas we wszechświecie jest pojęciem względnym, nic nie trwa wiecznie, nic nie jest stałe, nauka nieustannie idzie naprzód, mimo to wiele pytań nadal pozostaje bez odpowiedzi, a niektóre sprawy, teraz traktowane jako pewne, po latach mogą nie mieć sensu. Ta książka jest dowodem na to, że każda dziedzina wiedzy może być fascynująca.

Książka dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych, Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3.