Facebook
A A A

Moje dziecko się boi : jak mogę mu pomóc?

,

Magdalena Lange-Rachwał : Moje dziecko się boi : jak mogę mu pomóc? – Warszawa 2019.

Autorka – z wykształcenia psycholog i polonista – w swojej pracy podjęła rozważania na temat dziecięcego strachu oraz lęków. Książka skierowana jest zarówno do rodziców, jak i specjalistów pracujących z dziećmi. Nie jest to poradnik zawierający jedynie suche fakty. To raczej praktyczny przewodnik gromadzący bogaty zbiór narzędzi, z którego mogą skorzystać dorośli chcący wesprzeć dziecko w sytuacjach budzących u niego lęk.

W książce znajdziemy  wykaz  typowych lęków, najczęściej występujących u dzieci w różnym wieku oraz dostosowane do nich konkretne formy pomocy. Autorka opisuje między innymi jak wykorzystać dramę, zabawki – przytulanki, bajki terapeutyczne oraz relaksację. Wskazuje rodzicom, na co zwrócić uwagę i jak wykorzystać konkretne narzędzia: ćwiczenia i zabawy.

Dzięki tej książce zrozumiemy, skąd się bierze lęk, dowiemy się, do czego lęk jest nam potrzebny oraz jak rozmawiać z dzieckiem o jego lęku  i czy każdy lęk trzeba pokonać. Książka może być przydatną lekturą dla wszystkich, którzy pragną pomóc swojemu dziecku i wesprzeć go w trudnych chwilach oraz wskazuje, kiedy należy poszukać specjalistycznej pomocy.

Książka dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych.