Facebook ikonka prawy margines

Nareszcie wolna! : historia uwolnienia skazanej na śmierć chrześcijanki z Pakistanu

,
Nareszcie wolna! : historia uwolnienia skazanej na śmierć chrześcijanki z Pakistanu

Asia Bibi, współpraca Anne-Isabelle Tollet : Nareszcie wolna! : historia uwolnienia skazanej na śmierć chrześcijanki z Pakistanu. – Kraków 2020.

Po koniec 2010 roku Asia Bibi – młoda chrześcijanka z Pakistanu – została skazana na śmierć za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Ta 43-letnia kobieta, matka pięciorga dzieci, w rzeczywistości opowiadała tylko muzułmańskim koleżankom o swej wierze w Chrystusa. Została uwięziona na podstawie oskarżenia sąsiadki, żony miejscowego imama, która nie potrafiła jednak przedstawić żadnych dowodów.
Asia Bibi spędziła w więzieniu 8 lat, torturowana i namawiana na przejście na islam, bo tylko  w ten sposób mogłaby ocalić życie. Nigdy nie wyrzekła się swojej wiary.            W jej obronie stanął prawie cały chrześcijański świat. Dwóch pakistańskich polityków, którzy zabiegali o uwolnienie Asii Bibi, przypłaciło to życiem. O jej  uwolnienie apelował również Benedykt XVI.
Wolność odzyskała dopiero w 2018 roku i wówczas zdecydowała się opowiedzieć swoją historię, a pomogła jej w tym dziennikarka Anne-Isabelle Tollet.

Książka dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych, Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3.