Facebook
A A A
Aktualności
20 listopada 2017

Listopad to dobry czas by w Klubie „Michalina” porozmawiać o czarach, zabobonach i zaklęciach.

21 listopada 2017

Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce Anny Karpińskiej   „Rozważna czy romantyczna”. Na spotkanie zapraszamy 21 listopada  (wtorek) o godzinie 16.30, ul. Kopernika 8.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz dziesięcioma bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA. Dostęp aktywny jest od 1 lutego 2017 r. do 31 stycznia 2018 r.
08 września 2017

Wyobraźnia przekracza czas i przestrzeń. Nie ma dla niej granic i może wszystko. W nowym cyklu spotkań dla dzieci – Akademia Wyobraźni, rozpoczynającym się od 20 września 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, nauczymy się jak rozwijać i twórczo wykorzystywać swoją wyobraźnię.

12 września 2017

Jak wyrażać swoje emocje? Doświadczyć, że każdy człowiek jest wyjątkowy, odnaleźć się  w grupie rówieśniczej i przekonać się dlaczego warto być grzecznym? Wystarczy czytać, przeżywać i wyrażać! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca grupy przedszkolne i wczesnoszkolne do wzięcia udziału w zajęciach biblioterapeutycznych, stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat.

poprzednia 1 [2] 3 z 3 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Cale Jasło czyta dzieciom
Wydarzyło się
16 listopada 2017

O tym że pewien „biblioman był jeszcze nieopierzonym sześcioipółletnim huncwotem, gdy pierwszy raz, chcąc nie chcąc, przekroczył próg czytelniczego sanktuarium” – dowiedzieli się uczestnicy V dyktanda regionalnego „Jasielszczyzna zna polszczyznę”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle – 16 listopada 2017 r.

14 listopada 2017

14 listopada br. pracownicy gminnych bibliotek publicznych powiatu jasielskiego spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, aby uczestniczyć w szkoleniu  „Nowa kultura” uczenia się. Biblioteki i Seniorzy – o co w tym wszystkim chodzi?

13 listopada 2017

13 listopada 2017 r. w Dyskusyjnym Klubie Książki „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Amosa Oza „Opowieść o miłości i mroku”.

09 listopada 2017

Co jest w życiu ważne: kariera, pieniądze, sława, a może po prostu przyjaźń, koleżeństwo i drugi człowiek obok nas?

06 - 08 listopada 2017

Jak wyglądają nasze symbole narodowe i dlaczego należy je szanować? Kiedy obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej? Kiedy możemy usłyszeć hymn Polski? Z tymi pytaniami zmierzyły się dzieci  z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Jaśle, podczas zajęć zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniach 6-8 listopada br.

Lila to główna bohaterka książki opartej na faktach. Nastolatka angażuje się w walkę przeciwko okupantowi w czasie II wojny światowej. Mając 16 lat zostaje zaprzysiężona jako łączniczka Armii Krajowej o pseudonimie „Lilka”.

Zapierająca dech przyroda, zwierzęta, ciekawi ludzie i niesamowite  przygody - najsłynniejsza polska doktor weterynarii  wyrusza w podróż po  amazońskiej puszczy.

IBUK Libra
Tablety w Bibliotece
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zakup nowości wydawniczych 2016
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja ABCXXI