Facebook
A A A
Aktualności

Jak wino z upływem lat nabierają wartości i przywołują smak minionego czasu. Szczególną osobliwość stanowią dla badaczy, dokumentalistów oraz osób zainteresowanych historią Jasła i miejscowości naszego powiatu.

08 września 2017

Wyobraźnia przekracza czas i przestrzeń. Nie ma dla niej granic i może wszystko. W nowym cyklu spotkań dla dzieci – Akademia Wyobraźni, rozpoczynającym się od 20 września 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, nauczymy się jak rozwijać i twórczo wykorzystywać swoją wyobraźnię.

12 września 2017

Jak wyrażać swoje emocje? Doświadczyć, że każdy człowiek jest wyjątkowy, odnaleźć się  w grupie rówieśniczej i przekonać się dlaczego warto być grzecznym? Wystarczy czytać, przeżywać i wyrażać! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca grupy przedszkolne i wczesnoszkolne do wzięcia udziału w zajęciach biblioterapeutycznych, stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 5-9 lat.

Chcesz poznać możliwości nowoczesnych iPadów Air? Nauczyć się języka angielskiego dzięki aplikacjom edukacyjnym, przygotować samodzielnie kolaż zdjęć, filmik czy komiks lub odwiedzić wirtualne muzea? Przyjdź do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i skorzystaj z bezpłatnego dostępu do tabletów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy  w  "Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa" - Priorytet 1:" Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych".

poprzednia 1 [2] 3 z 3 następna

Wydarzyło się
24 maja 2018
"Zastosowania nowych technologii w pracy z dziećmi i młodzieżą w bibliotece" – to wykład którego wsłuchali bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego 24 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Wykład wygłosił dr Grzegorz Gmiterek, bibliolog i informatolog, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista od nowych technologii w instytucjach nauki i kultury.
23 maja 2018

Na co zwrócić uwagę wybierając bank, jak złożyć konto przez internet i wykonać przelew – to m. in. tematy drugiego spotkania w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”, które odbyło się 23 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

22 maja 2018

22 maja 2018 r. Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Gabrieli Gargaś  „Pośród żółtych płatków róż”.

21 maja 2018

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle włączyła się w obchody  XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który przebiegał pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA w dniach 8 – 15 maja 2018 r.

21 maja 2018

Czy praca bibliotekarza jest trudna? Jak długo trzeba się uczyć, aby zostać     bibliotekarzem? Dlaczego należy dbać o książki i czy porządek jest ważny w bibliotece? Co to jest książka obrazkowa i czy czytanie dzieciom jest potrzebne? Jak wygląda herb Jasła i kto pracuje w Urzędzie Miasta? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy spotkań w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.  Na dużych i małych czytelników, którzy odwiedzili bibliotekę w dniach 8 – 15 maja 2018 r., czekało sporo atrakcji!

Książka o futbolu, pomyłkach sędziowskich, nie całkiem czystych zagraniach, golach na wagę awansu,  nieustającej rywalizacji piłkarzy, ich kontuzjach, obawach, a nawet dziwactwach, odsłaniająca kulisy fascynującej walki o najwyższe futbolowe trofeum – Puchar Świata.

Książeczka może być pomocą w trudnych rozmowach o śmierci z dziećmi w wieku przedszkolnym. Do czytania dla całej rodziny.

IBUK Libra
Tablety w Bibliotece
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zakup nowości wydawniczych 2016
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja ABCXXI