Facebook
A A A
Aktualności

Setki książek w jednym miejscu, komfort czytania i technologia przyjazna ekologii. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do skorzystania z nowej usługi – wypożyczania e-czytników, które umożliwiają lekturę publikacji w formie elektronicznej. E-czytniki można wypożyczać w Wypożyczalni dla Dorosłych, ul. Kołłątaja 1.

poprzednia 1 2 [3] z 3

Wydarzyło się
24 maja 2018
"Zastosowania nowych technologii w pracy z dziećmi i młodzieżą w bibliotece" – to wykład którego wsłuchali bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego 24 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Wykład wygłosił dr Grzegorz Gmiterek, bibliolog i informatolog, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista od nowych technologii w instytucjach nauki i kultury.
23 maja 2018

Na co zwrócić uwagę wybierając bank, jak złożyć konto przez internet i wykonać przelew – to m. in. tematy drugiego spotkania w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”, które odbyło się 23 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

22 maja 2018

22 maja 2018 r. Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Gabrieli Gargaś  „Pośród żółtych płatków róż”.

21 maja 2018

Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle włączyła się w obchody  XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który przebiegał pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA w dniach 8 – 15 maja 2018 r.

21 maja 2018

Czy praca bibliotekarza jest trudna? Jak długo trzeba się uczyć, aby zostać     bibliotekarzem? Dlaczego należy dbać o książki i czy porządek jest ważny w bibliotece? Co to jest książka obrazkowa i czy czytanie dzieciom jest potrzebne? Jak wygląda herb Jasła i kto pracuje w Urzędzie Miasta? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy spotkań w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  zorganizowanych przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.  Na dużych i małych czytelników, którzy odwiedzili bibliotekę w dniach 8 – 15 maja 2018 r., czekało sporo atrakcji!

Książka o futbolu, pomyłkach sędziowskich, nie całkiem czystych zagraniach, golach na wagę awansu,  nieustającej rywalizacji piłkarzy, ich kontuzjach, obawach, a nawet dziwactwach, odsłaniająca kulisy fascynującej walki o najwyższe futbolowe trofeum – Puchar Świata.

Książeczka może być pomocą w trudnych rozmowach o śmierci z dziećmi w wieku przedszkolnym. Do czytania dla całej rodziny.

IBUK Libra
Tablety w Bibliotece
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zakup nowości wydawniczych 2016
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Fundacja ABCXXI