Facebook
A A A

Nowości

Jest późno lecz Dunia nie może zasnąć… A zamiast liczyć owce zastanawia się ile razy był szczęśliwa. Szczęśliwe chwile dziewczynki mnożą się wraz z jej pójściem do szkoły.
Czy zabytkowy podniszczony kredens może zmienić życie szesnastolatki? Kornelia Goździcka – licealistka przekonuje się o tym na własnej skórze.
Michell McDeere kończy studia prawnicze na Harwardzie jako jeden z pięciu najlepszych studentów. Jako miejsce pracy wybiera propozycję, która bije na głowę wszystkie inne oferty.
Na kartach książki poznajemy dzieje kobiet walczących w szeregach Legionów Polskich, Polskiej Organizacji Wojskowej oraz Ochotniczej Legii Kobiet w wojnach polsko-ukraińskiej i polsko-bolszewickiej.
Misty Bay – nadmorska miejscowość w Kalifornii skrywa wiele tajemnic, chociaż dla przeciętnego człowieka jest jednym z wielu miasteczek, nie wyróżniających się niczym szczególnym. Działają tam Niewidzialni.
Minęło ponad dwadzieścia lat od pierwszego wydania książki, która ukazała się w 1990 roku w Londynie w oficynie „Aneks”, ale część niewielkiego nakładu przerzucono do kraju i trafił on do nielicznych księgarń.
Amelka Abecińska, pechowa młoda czarownica, którą niektórzy czytelnicy znają ze Szkoły Czarownic, wybiera się na wakacje. Jednak zamiast na magkolonię nad Morzem Magicznym z powodu czaralergii musi jechać na obóz odczulający w Zagórach Zgryźliwych.
Jack po powrocie z wojny w Afganistanie przejmuje po ojcu agencję detektywistyczną. Firma rozwija się błyskawicznie. Jej liczną klientelę stanowią bogaci biznesmeni.
Mieszanie się społeczeństw, migracje czy wreszcie proces przemieszczania się, trwa od zawsze. Tendencje homogenizacji i kulturowej unifikacji stają się jednak realnym zagrożeniem.
Czy możliwa jest ucieczka z niemieckiego oflagu i znalezienie schronienia w okupowanej Polscy gdy nie zna się języka, nie ma dokumentów a w urodzie uciekiniera ludzie dostrzegają semickie cechy? Udało się to pewnemu francuskiemu chorążemu.

poprzednia 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 z 56 następna