Facebook
A A A

Nowości

Żyją na dalekiej północy, regularnie korzystają z sauny, mają miliony telefonów komórkowych, a wokół nich latają miliardy komarów. Ich język nie zna zjawiska rodzaju gramatycznego ani przyimków, za to rzeczownik odmienia się przez piętnaście przypadków.
Rodzice Wiktorii giną w wypadku samochodowym. Po ich śmierci dziewczyna musi pożegnać dom i młodsze siostry aby zamieszkać u ciotki, za którą nigdy nie przepadała.

Przewodnik prezentuje bogaty dorobek kultury materialnej mieszkańców regionu. Są to obiekty budownictwa drewnianego i zabytki kultury ludowej. 

Przewodnik turystyczny zawiera opis jedenastu starannie opracowanych tras, które można pokonać w czasie jednego weekendu. Korzystanie ułatwia przejrzysty podział na poszczególne trasy, poszerzony o konsekwentny układ informacji.
Helena Sanguszko była jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych kobiet żyjących w XIX w. Zasłynęła nie tylko urodą ale również niezwykłym czarem i darem zjednywania sobie ludzi. O jej rękę i niebagatelny majątek starali się arystokraci polscy, włoscy, austriaccy.
Książka napisana świetnym językiem, pełna barwnych epizodów towarzyszących autorowi podczas podróży. Swoją przygodę z Amazonką zaczął od ciężkiej pracy przy logistycznym przygotowywaniu innych ekspedycji naukowo-badawczych w Patagonii. Po kilku latach zdobywania doświadczeń mógł pomyśleć o spełnieniu swojego marzenia.
Gideon Davis, negocjator z ramienia ONZ, potrafi pokojowo zakończyć każdy globalny konflikt. Za swoje osiągnięcia otrzymuje właśnie wysokie odznaczenie z rąk prezydenta Stanów Zjednoczonych, jednak zamiast świętować swój sukces dostaje kolejne niełatwe zadanie.
Zbliżały się igrzyska olimpijskie. Nowym trenerem reprezentacji został Kazimierz Górski. Zaczął w maju 1971 roku od zwycięstwa w wyjazdowym meczu ze Szwajcarią w Lozannie. I tak nastała złota era polskiej reprezentacji. Zmieniło się także życie Kazimierza Deyny.

poprzednia 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] z 54

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
luty 2020
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29