Bibliotekarze na 16. Targach Książki w Krakowie

piątek, 26 października 2012
Bibliotekarze na 16. Targach Książki w Krakowie

26 października br. bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i bibliotek gminnych powiatu jasielskiego odwiedzili 16. Targi Książki w Krakowie. Wspólny wyjazd szkoleniowy był znakomitą okazją do zapoznania się z nowościami wydawniczymi, wzięcia udziału w wielu ciekawych spotkaniach z popularnymi autorami literatury dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz integracji środowiska bibliotekarskiego. Podczas tegorocznych targów spotkać mogliśmy m.in. profesora Władysława Bartoszewskiego, o. Leona Knabita, Rafała Kosika, Wiesława Drabika, Ewę Stadmuller czy Wojciecha Cejrowskiego. Odwiedzający targi w pozostałe dni zdobyć mogli m.in. autograf Juliusza Machulskiego oraz Danuty Wałęsy podpisującej swą debiutancka książkę. Podczas przechadzek po hali targowej, którym towarzyszyły rozmowy z ulubionymi autorami, mieliśmy możliwości obejrzenia najnowszych albumów, przewodników, nowości CD i DVD czy gier i audiobooków. Pobyt bibliotekarzy na targach zakończył się udziałem w prelekcji dr Michała Rogoża oraz dr Małgorzaty Chrobak z Uniwersytetu Pedagogicznego na temat „Książki dla dzieci i młodzieży w Polsce po 1989 roku”. Prelegenci w interesujący sposób przedstawili bibliotekarzom zachodzące zmiany, wpływające na kształt obecnej książki dla młodych czytelników.

Nie sposób opisać wszystkich wydarzeń i atrakcji, które towarzyszyły tegorocznym Targom Książki w Krakowie, ale śmiało można powiedzieć, że udział w tego typu wydarzeniu daje nam bibliotekarzom możliwość przyjemnych spotkań z wieloma ulubionymi pisarzami i miłośnikami książek oraz zapoznania się z ofertą wydawniczą wielu wydawnictw.