Facebook
A A A

Dla bibliotekarzy - archiwum 2014

15 grudnia 2014
Jak w designerski sposób zagospodarować przestrzeń bibliotecznych działań, przekonać się, że książki mają przedłużony żywot, a wbrew swemu przeznaczeniu zupełnie niecodzienny użytek?
04 listopada 2014

Komunikacja, rozmowa, dialog -  to wielka sztuka, jedna z najtrudniejszych umiejętności człowieka.  Dlatego bibliotekarze z MBP w Jaśle i powiatu jasielskiego wzięli udział w warsztatach „O sztuce rozmowy”, które prowadził mistrz słowa Dariusz Bugalski.

26 czerwca 2014

Jak zainteresować młode pokolenie wypożyczaniem książek w bibliotece? Czego można nauczyć się od Empiku? Jakich sposobów wyszukiwania używają klienci bibliotek i które informacje są dla nich ważne?

08 maja 2014

8 maja 2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pracownicy  bibliotek publicznych powiatu jasielskiego obchodzili swoje święto. Powiatowy Dzień Bibliotekarza, zainaugurował XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, odbywający się pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.

08 kwietnia 2014

Co to jest hangouts? Jakie możliwości dają nam narzędzia Google? Jak promować wydarzenia w bibliotece dzięki internetowym aplikacjom?

18 marca 2014
Jak zarzucić wędkę na młodzież i sprawić by niebawem oni sami stali się poławiaczami nowych pomysłów, adresatami działań lokalnych i twórcami kreatywnych rozwiązań? Co to takiego edukacja poza formalna i jak pozyskać granty za pomocą międzynarodowych projektów młodzieżowych?
04 - 06 lutego 2014

Jak napisać tekst, który zainteresuje czytelnika? Czym jest „zasada pięciu pytań”? Jak powinien brzmieć ciekawy tytuł? Na te i wiele innych pytań otrzymali odpowiedź pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. 4 i 6 lutego 2014 r. w Bibliotece odbyły się warsztaty z zakresu przygotowania informacji prasowych.