Facebook
A A A

2012

13 grudnia 2012
13 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się seminarium szkoleniowe dla pracowników bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.
05 grudnia 2012
Jak sprawnie budować mosty łączące relacje międzyludzkie i docierać do najwyższych wieży dowiedzieli się bibliotekarze z bibliotek gminnych powiatu jasielskiego oraz jasielskiej MBP, uczestniczący w szkoleniu pn. „Wieże i mosty” . Szkolenie poprowadziły Agata Szczotka-Sarna i Aleksandra Świerk.
27 listopada 2012
27 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się seminarium szkoleniowe dla pracowników bibliotek publicznych powiatu jasielskiego. Poświęcone zostało zagadnieniom edukacji filmowej w wielu odsłonach.
26 października 2012
26 października br. bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle i bibliotek gminnych powiatu jasielskiego odwiedzili 16. Targi Książki w Krakowie.
11 - 12 października 2012
W dziale "Dla bibliotekarzy" zamieszczamy relację z III Ogólnopolskiego Kongresu Bibliotek Publicznych, który w minionym tygodniu odbył się w Warszawie. Nie brakło oczywiście przedstawicielek z bibliotek Jasielszczyzny!
04 - 31 lipca 2012
Już po raz kolejny Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie organizuje konkurs na najlepiej zrealizowany program "Tygodnia Bibliotek" w naszym regionie. W tym roku odbył się on pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze".
15 czerwca 2012
13 czerwca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w trakcie III. Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich zlokalizowanych w siedzibach powiatów „Kształtowanie wizerunku biblioteki” odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz nagród laureatom konkursu na najlepiej zrealizowany program Tygodnia Bibliotek 2011 w woj. podkarpackim.
15 czerwca 2012
W dniach 12 – 13 czerwca 2012 r. odbyła się w Jaśle III. Konferencja dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich zlokalizowanych w siedzibach powiatów „Kształtowanie wizerunku biblioteki”. Organizatorami konferencji byli: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie.
12 - 13 czerwca 2012
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie są organizatorami III. Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich zlokalizowanych w siedzibach powiatów „Kształtowanie wizerunku biblioteki”, która odbędzie się w Jaśle w dniach 12 – 13 czerwca 2012 .
26 marca 2012
Z okazji jubileuszu 10-lecia, Fundacja „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” ogłosiła plebiscyt na 10 najważniejszych książek kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.