Dla bibliotekarzy: Czytanie rządzi! Bibliotekarze na Targach Książki

piątek, 23 października 2015
Dla bibliotekarzy:  Czytanie rządzi!  Bibliotekarze na Targach Książki

Jak co roku pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz bibliotek gminnych powiatu jasielskiego wpisali się w krakowskie święto książki, uczestnicząc w 19. Międzynarodowych Targach Książki 23 października br.

Targi to doskonała forma promocji czytelnictwa i okazja do nabycia tradycyjnych oraz elektronicznych książek w atrakcyjnych cenach, a także możliwość poznania najnowszych trendów panujących pośród czytających oraz wydających. To również okazja do uczestnictwa w seminariach tematycznych, spotkania ze znanymi autorami oraz do wzajemnej integracji.

W tegorocznej edycji święta książki uczestniczyło ponad 600 autorów i 700 wydawców, dzięki czemu dowiedzieliśmy się m.in. jak zachęcić czytelników do korzystania z tradycyjnej formy czytelnictwa w świecie tabletów i smartfonów oraz przyjrzeliśmy się bogatej ofercie wydawnictw i obecnie panującym tendencjom, a także transformacjom czytelniczym.

Pełni entuzjastycznych doświadczeń, zaopatrzeni w książkowe upominki wróciliśmy do swoich bibliotek z zapałem do czytania i promowania czytelnictwa na jeszcze większą skalę.