Dla bibliotekarzy: Kreatywna poezja i inne wykorzystanie tekstów nie tylko literackich

czwartek, 14 listopada 2019

14 listopada 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publiczna w Jaśle pracownicy bibliotek publicznych powiatu jasielskiego uczestniczyli w warsztatach Kreatywna poezja i inne wykorzystanie tekstów nie tylko literackich.

Bibliotekarze poznali nowe metody pracy z czytelnikami bazujące na gotowych tekstach  tj. bigos poetycki, blackout poetry . Zaproponowane metody pracy to zabawy słowem, które polegają na kreatywnym przetwarzaniu istniejących już tekstów i tworzeniu własnych. Metody te można wykorzystywać na zajęciach z różnymi grupami użytkowników: dziećmi, młodzieżą i seniorami. Bibliotekarze brali aktywny udział w zajęciach i nabyli umiejętność twórczego wykorzystania tekstów oraz mieli okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń w zakresie prowadzenia zajęć .

Spotkanie prowadziła Jolanta Janiec – p.o. Dyrektora  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie  –  trener, bibliotekarz, animator kultury i pedagog.