Facebook ikonka prawy margines

Dla bibliotekarzy: Święto Literatury

sobota, 28 października 2017
Dla bibliotekarzy: Święto Literatury

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz gminnych bibliotek powiatu jasielskiego w dniu 28 października 2017 r. uczestniczyli w 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

Międzynarodowe Targi Książki to impreza wielopłaszczyznowa i różnorodna: oferta wydawnicza polskich i zagranicznych wydawnictw, warsztaty i panele dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej, spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych, konkursy, wystawy. Tegorocznym Gościem Honorowym była Francja.

„Czytam i staje się wolny” napisał w jednej ze swoich powieści portugalski pisarz Fernando Pessoa. Te słowa stały się hasłem przewodnim tegorocznych książkowych spotkań targowych w Krakowie.

Polacy mało czytają? Tłumy fanów książki zdecydowanie obaliły ten mit. Blisko 70 tysięcy odwiedzających, ponad 600 akredytowanych dziennikarzy, niemal 760 autorów i gości specjalnych, 700 wystawców z ponad 20 krajów w tym m.in. z Austrii, Belgii, Bułgarii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii.

W długich kolejkach czekano cierpliwie na autografy Katarzyny Bondy, Camilli Läckberg, Zygmunta Miłoszewskiego, Remigiusza Mroza, Nicholasa Sparksa, Olgi Tokarczuk, Elżbiety Cherezińskiej, Marka Krajewskiego, Jakuba Ćwieka, Martyny Wojciechowskiej i wielu innych.

Zmęczeni, ale jednocześnie szczęśliwi bibliotekarze z małymi przygodami wrócili do domu. Sobotnie spotkanie z książką udało się.