Facebook ikonka prawy margines

VII Festiwal Poezji i Prozy!

28 września - 05 października 2012
VII Festiwal Poezji i Prozy!

Już po raz siódmy odbył się Festiwal Poezji i Prozy organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Bogaty program Festiwalu sprawił przyjemność wszystkim miłośnikom literatury. Odbyły się spotkania autorskie dla dorosłych i dla dzieci, warsztaty literackie i filmowe, projekcja filmowa oraz jak zwykle koncert piosenki poetyckiej.

W dwóch spotkaniach autorskich z Małgorzatą J. Berwid, dziennikarką, autorką programów telewizyjnych dla dzieci w TVP1, mamą Molików Książkowych uczestniczyły dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami.  Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle gościł Krzysztofa Szeremetę - poetę, studenta krytyki literackiej i amatora mocnych wrażeń sportowych. Spotkanie przepełnione było burzliwą dyskusją o utartych i nowych nurtach w poezji, kondycji krytyki literackiej i możliwościach debiutu młodych twórców. Warsztaty poetyckie, poprowadził Waldemar Smaszcz – krytyk literacki, tłumacz, autor wielu esejów i książek. W warsztatach uczestniczyły poetki regionu jasielskiego, zgromadzone w Klubie „Michalina” i Klubie Powiększania Wyobraźni MBP w Jaśle. W trakcie filmowej środy odbyły się warsztaty literacko-filmowych, prowadzone przez Zbigniewa Masternaka, oprócz poznania krótkiej historii kina oraz teoretycznego wprowadzenia do sztuki tworzenia scenariuszy filmowych, młodzi adepci mieli możliwość wypróbowania swoich sił w praktyce. Wieczorem wyświetlono film „Księstwo” w reż. Andrzeja Barańskiego na podstawie prozy Zbigniewa Masternaka. W ramach Festiwalu w Bibliotece odbyła się projekcja animacji rysunkowych dzieci, nagrodzonych podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych „Halo Echo” we Wrocławiu. Najmłodsi obejrzeli ok. 20 kreskówek, podziwiając zdolności rysunkowe i dużą pomysłowość swoich rówieśników. Podczas całego seansu towarzyszyło nam dużo uśmiechu i dobrej zabawy, którą zapewnili animowani bohaterowie.

Tradycyjnie, jak co roku, odbył się koncert piosenki poetyckiej. Tym razem gościem był Leszek  Długosz, jeden z najbardziej znanych polskich śpiewających poetów. Dla wielbicieli artysty przedstawiony program autorski był prawdziwą ucztą duchową. Sponsorem koncertu były Zakłady Tworzyw Sztucznych Gamrat Spółka Akcyjna w Jaśle.

Współorganizatorem VII Festiwalu Poezji i Prozy był Jasielski Dom Kultury.
Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl, www.terazjaslo.pl

 

Szczegółowy harmonogram Festiwalu:

28 września

1 października

2 października

3 października

4 października

5 października

Patronat medialny:
Partnerzy:
Dofinansowanie: