Facebook ikonka prawy margines

Projekty - archiwum 2015

 • Projekty: Strefa Innowacji
  01 sierpnia - 30 listopada 2015
 • Projekty: Orange dla bibliotek
  02 stycznia - 31 lipca 2015

  Miejska Biblioteka  Publiczna  po raz kolejny przystąpiła do programu „Orange dla bibliotek” i otrzymała z Fundacji Orange dotację w kwocie 8 887, 41 zł.  Zostanie ona przeznaczona  na pokrycie kosztów dostępu do Internetu w Bibliotece Głównej oraz filiach do 31 lipca 205 r.

 • Projekty: MBP w Jaśle w Strefach Innowacji
  12 grudnia 2014
  Jakie działania w mieście są najważniejsze według mieszkańców? Jak technologie mogą pomóc w rozwiązaniu ważnych dla nich problemów? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przystąpiła do projektu „Strefy Innowacji”, dzięki któremu spróbujemy znaleźć odpowiedzi na ważne dla społeczności lokalnej pytania.
 • Projekty: Udogodnienia dla czytelników o specjalnych potrzebach
  31 grudnia 2015

  Od listopada 2013 r. MBP Jasło, dzięki udziałowi w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”, ma możliwość udostępniania czytelnikom odtwarzacz Czytak Plus. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 45 bibliotek z całej Polski, jego celem jest ułatwienia osobom niewidomym i słabowidzącym dostępu do książek mówionych. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Projekty: Zostań wolontariuszem Strefy Innowacji!
  Chcesz z nami stworzyć młodzieżową przestrzeń w bibliotece? Zostań wolontariuszem Strefy Innowacji!
 • Projekty: Wymiary wolności – nowy polsko-słowacki projekt w jasielskiej Bibliotece

  Czym jest wolność? Jak wyrażać ją poprzez sztukę? Jak decyzje o wyborze pracy i ścieżki rozwoju wpływają na wolność młodych ludzi? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań poszukają uczestnicy polsko-słowackiego projektu Freedom 3D, który realizować będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz Metskym Domem Kultury we Vranovie nad Toplo’u, dzięki wsparciu finansowemu Programu Erasmus+.

 • Projekty: Dyskusyjne Kluby Książki

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w ogólnopolskim projekcie Dyskusyjne Klubu Książki – edycja 2014, realizowanym przez Instytut Książki.