Facebook ikonka prawy margines

Projekty - archiwum 2013

 • Projekty: Udogodnienia dla czytelników o specjalnych potrzebach
  31 grudnia 2015

  Od listopada 2013 r. MBP Jasło, dzięki udziałowi w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”, ma możliwość udostępniania czytelnikom odtwarzacz Czytak Plus. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 45 bibliotek z całej Polski, jego celem jest ułatwienia osobom niewidomym i słabowidzącym dostępu do książek mówionych. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Projekty: POLSKI! PO-WIEDZ TO!
  01 września 2013
  Jakim językiem mówi do nas reklama? Jakie są słowa – klucze we współczesnej sztuce? Na czym polega mówienie według zasad retoryki i pisanie zgodne ze sztuką kaligrafii? Na te i wiele innych pytań poszukamy odpowiedzi w trakcie projektu POLSKI! PO-WIEDZ TO! realizowanego jesienią przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury.
 • VIII Festiwal Poezji i Prozy
  01 września - 01 października 2013
  Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na VIII Festiwal Poezji i Prozy, który rozpocznie się 16 września, a zakończy 27 września 2013 r. W programie znajdą się spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i młodzieży, projekcje filmowe, koncerty piosenki poetyckiej oraz specjalnie przygotowany na tę okazję preformance „Dialog trzech sztuk”. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach festiwalu jest bezpłatny. Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • Generacje-Kreacje. Współpraca międzypokoleniowa
  10 czerwca - 31 grudnia 2013

  Dzięki wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Fundacji Orange w czerwcu 2013 r. rozpoczeła się projekt „Generacje-Kreacje. Współpraca międzypokoleniowa” Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, którego celem jest integracja oraz aktywizacja społeczna i kulturalna dzieci z Domów Dziecka i seniorów z Uniwersytetów III Wieku. Projekt jest realizowany w 6 miastach: Toruniu, Jaśle, Łodzi, Przemyślu, Zamościu i Poznaniu.

 • Wariacje literackie
  21 marca - 30 listopada 2013
  Projekt Wariacje literackie realizowany będzie od marca do listopada 2013 r. Oparty jest na cyklicznych spotkaniach, odbywających się średnio raz w miesiącu. Zaprezentowani zostaną wybitni twórcy literatury polskiej dla dorosłych i dla dzieci m.in. Ryszard Krynicki, Dariusz Pado, Katarzyna Stoparczyk, Paweł Beręsewicz.
 • Projekty: Dwa projekty MBP dofinansowane przez Ministra Kultury!
  13 marca 2013

  Jako jedna z nielicznych Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie na realizację dwóch projektów: Wariacje literackie oraz VIII Festiwal Poezji i Prozy.

 • Projekty: Orange dla bibliotek
  02 stycznia - 31 grudnia 2013

  Miejska Biblioteka  Publiczna  po raz kolejny przystąpiła do programu „Orange dla bibliotek” i otrzymała z Fundacji Orange dotację w kwocie 22 058,70 zł. Zostanie ona przeznaczona  na pokrycie kosztów dostępu do Internetu w Bibliotece Głównej oraz filiach do końca 2013 roku.

 • Projekty: Kolejny projekt pełen legend!
  20 grudnia 2012

  Którędy biegną szlaki legend Jasielszczyzny? Niezwykle miło nam poinformować, że projekt „HAPPY legEND”, realizowany w zeszłym roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przez grupę młodzieży MAKAMZA przekracza granice i w 2013 roku będzie kontynuowany wraz z grupą młodzieży ze Svidnika na Słowacji.

 • Zakup nowości wydawniczych
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”.
Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
lipiec 2024
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31