Projekty: Kolejny projekt pełen legend!

czwartek, 20 grudnia 2012
Projekty: Kolejny projekt pełen legend!

Którędy biegną szlaki legend Jasielszczyzny? Niezwykle miło nam poinformować, że projekt „HAPPY legEND”, realizowany w zeszłym roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przez grupę młodzieży MAKAMZA przekracza granice i w 2013 roku będzie kontynuowany wraz z grupą młodzieży ze Svidnika na Słowacji.

Biblioteka wraz z młodzieżą zaangażowaną w działania projektowe, kończy bieżący rok dobrą wiadomością z Narodowej Agencji Programu Młodzież w Działaniu, która pozytywnie rozpatrzyła wniosek na polsko-słowacką wymianę „Youth Story”. W styczniu 2013 rozpocznie się w MBP Jaśle projekt, który poprzez legendy polsko-słowackiego pogranicza będzie pomagał w poznaniu kultury i zwyczajów sąsiednich krajów oraz pogłębiał ideę integracji i obywatelstwa europejskiego. Partnerem Biblioteki jest Podduklianskie Osvetove Stredisko w Svidniku na Słowacji. O szczegółach projektu będziemy informować na bieżąco, ale już dziś zachęcamy do przypomnienia sobie już odkrytych legendowych szlaków i kolejnej wspólnej projektowej wyprawy.