Facebook
A A A

Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa

,

Rose Lagercrantz: Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa. – Poznań 2017.

Kolejna część przygód Duni, którą poznajemy w książce Moje szczęśliwe życie. Dziewczynka rozpoczyna wówczas naukę w szkole. Jej mama nie żyje. Najlepszą przyjaciółką Duni  jest Frida, która niestety wyprowadziła się do innego miasta. Dunia tęskni za koleżanką,  często rozmawiają przez telefon.
Książka opowiada o ostatnich dniach nauki Duni w pierwszej klasie. Dziewczynka jest bardzo szczęśliwa, szykuje ubrania na zakończenie roku i cieszy się myśląc o wakacjach. Niestety zdarza się wypadek, w którym ranny zostaje tata Duni i musi pozostać  w szpitalu.  Dziewczynką zajmują się dziadkowie. Dunia płacze, jest jej smutno, boi się, a jednocześnie cieszy się, że wakacje spędzi z Fridą.
Książka opowiada  o trudnych  zdarzeniach, które spotykają nas w życiu, ale też o tym, że nawet w chwilach nieszczęścia można i wolno odczuwać radość. Poważna tematyka, która jest połączona  z codziennymi sprawami dzieci. Książka w sam raz dla początkujących czytelników – czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.

Książka dostępna w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, Filii nr 2 oraz Filii nr 3.