Wystawy: O księżniczkach bez skrępowania nieskazitelnością

poniedziałek, 21 września 2015
Wystawy: O księżniczkach bez skrępowania nieskazitelnością

Z dzisiejszych księżniczek ściąga się jarzmo nieskazitelności, ich wartości nie mierzy się już w stopniach słodkości – powiedziała Ola Nguyen Van o cyklu swoich fotografii „Mała Księżniczka”. Otwarcie wystawy zdjęć młodej jasielskiej artystki odbyło się 21 września 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Ola Nguyen Van – rocznik ’94, jaślanka związana z Klubem Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD działającym w MBP w Jaśle, studentka fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej. Wystawa „Mała Księżniczka” to jej autorskie spojrzenie na dziewczynki XXI wieku, przedstawicielki generacji Z. Na prezentowanej w jasielskiej bibliotece wystawie zobaczymy cykl fotografii, którego inspiracją była młodsza siostra artystki, Julia. Doskonałość jest nudna, zabawmy się – powiedziała autorka zapraszając do obejrzenia zdjęć, i z pewnością miała rację, gdyż pełne ekspresji i wolności od schematów fotografie przyciągnęły do biblioteki kilkadziesiąt osób urzekniętych nieszablonowym i twórczym ujęciem rzeczywistości w wykonaniu artystki.

Wystawę „Mała Księżniczka” można oglądać w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przy ul. Kościuszki 47 w trakcie trwania X Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Patronat medialny nad X Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik „Nowe Podkarpacie” oraz portale: www.itvpołudnie.pl, www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.