Facebook
A A A

Wystawy - archiwum 2014

17 grudnia 2014

Już 5 lat minęło od momentu założenia Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”, który swoją siedzibę znalazł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. W związku z tym zapraszamy na wystawę jubileuszową, którą można obejrzeć w holu MBP.

10 października - 30 listopada 2014

Dzisiaj błogosławiony, a wkrótce  święty ksiądz Jerzy Popiełuszko otaczany jest kultem, a zło które na krótko zatriumfowało, dziś znów obraca się w dobro. Słowa ks. Jerzego, choć wypowiadane w konkretnych okolicznościach życia narodu, również dziś zaskakują aktualnością. Dla każdego Polaka mogą służyć za duchowy przewodnik po ścieżkach wiary, życia i patriotyzmu.

10 września 2014
Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają na drugą wystawę twórczości członków Klubu, młodych artystów z Jasła i regionu.
14 lipca - 30 sierpnia 2014

Dlaczego drzewa mają liście? Jak działa eliksir młodości? Czy z góry tektury można stworzyć konstrukcje architektoniczne? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Laboratorium pomysłów”.

10 czerwca - 30 września 2014

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Literackie smaki Podkarpacia”.

10 kwietnia - 30 maja 2014

27 kwietnia b.r. cały świat śledzić będzie historyczne wydarzenie kanonizacji Jana Pawła II. W związku z tymi doniosłymi uroczystościami Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała wystawę „Moje spotkania z Ojcem Świętym”.

04 lutego - 31 marca 2014

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „De gustibus – rzecz o kiczu”. Kicz jest wszechobecny, obcujemy z nim na co dzień, tyko nie zawsze mamy świadomość jego istnienia. Niniejsza wystawa prezentuje wybrane sfery życia, gdzie jest obecny.

28 lutego 2014
Miejska Biblioteka Publiczna Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy Kreowanie dobra bez granic podsumowującej przebieg ogólnopolskiego projektu „Generacje-Kreacje. Współpraca międzypokoleniowa” Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, którego pomysłodawczynią i koordynatorką jest Elżbieta Olszewska, dyrektor programowy akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
02 lutego 2014

Zapraszamy na wystawę z realizacji projektu Wariacje literackie. Wystawa będzie prezentowana w terminie 26 listopada 2013 do 02 lutego 2014 r..

Jakim językiem mówi do nas reklama?? Na czym polega mówienie według zasad retoryki i pisanie zgodne ze sztuką kaligrafii? Z jakich języków pochodzą słowa czajnik, dywan i bagietka?
Info

 

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz