Facebook
A A A

Kreowanie dobra bez granic

piątek, 28 lutego 2014

Miejska Biblioteka Publiczna Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy "Kreowanie dobra bez granic" podsumowującej przebieg jasielskiej edycji projektu „Generacje-Kreacje. Współpraca międzypokoleniowa” Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, którego pomysłodawczynią i koordynatorką jest Elżbieta Olszewska, dyrektor programowy akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Projekt realizowano w 2013 r. w 6 miastach: Toruniu, Jaśle, Łodzi, Przemyślu, Zamościu i Poznaniu. W jasielską edycję włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, a uczestnikami byli wychowankowie Domu Dziecka w Wolicy oraz seniorzy z jasielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnicy jasielskiej edycji projektu, od czerwca do grudnia 2013 roku, spotykali się w ramach różnorodnych działaniach warsztatowych.

Zwieńczeniem projektu było przedstawienie finałowego spektaklu Podaj mi rękę, które odbyło się 3 grudnia 2013 r. w  Jasielskim Domu Kultury. Efekty wspólnej pracy uczestników projektu i jego przebieg przedstawia wystawa, którą można oglądać w holu Miejskiej Biblioteki Publicznejw Jaśle, ul. Kołłątaja 1, od 3 grudnia 2013 r. do 30 kwietnia 2014 r.

Projekt „Generacje-Kreacje. Współpraca międzypokoleniowa”, realizowany jest przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Projektu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013. Darczyńcą projektu jest Grupa LOTOS S. A. a głównym partnerem Fundacja Orange.

Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”  już od 15 lat zajmuje się wspieraniem zdrowia emocjonalnego, psychicznego, umysłowego i moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne i promocyjne. Kampania Cała Polska Czyta Dzieciom aktywnie angażuje tysiące wolontariuszy w Polsce, jak i za granicą,  do propagowania czytelnictwa w swoich środowiskach.
Obecnie Fundacja realizuje kilka inicjatyw o zasięgu krajowym („Pierwsza Książka Mojego Dziecka”, „Generacje-Kreacje” i inne) oraz międzynarodowe („Cała Polonia czyta dzieciom”, „All of Europe reads to kids”). Więcej informacji na temat projektów Fundacji „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom” można znaleźć na stronach internetowych Fundacji: www.calapolskaczytadzieciom.pl, www.cpcd.pl, www.takwartozyc.pl, www.allofpolandreadstokids.org oraz na stronie Internetowego Uniwersytetu Mądrego Wychowania: www.iumw.pl.