Facebook
A A A

Wystawy - archiwum 2013

02 lutego 2014

Zapraszamy na wystawę z realizacji projektu Wariacje literackie. Wystawa będzie prezentowana w terminie 26 listopada 2013 do 02 lutego 2014 r..

01 - 30 listopada 2013

Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 3,oraz Zarząd Osiedla Mickiewicza w Jaśle zapraszają do obejrzenia wystawy Galicyjskie cmentarze wojenne.

27 września - 30 października 2013
Od piękna przyrody, przez las jako symbol niepewności, do teorii Wielkiego Wybuchu. Od „sprutych myśli” przez język migowy i „swego rodzaju publikacje” do komunikacji wizualnej.
19 września - 20 października 2013

Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz Zarząd Osiedla Mickiewicza w Jaśle zapraszają do obejrzenia fragmentu wystawy pt. Jasło i Jaślanie w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

06 września - 30 grudnia 2013
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Przedwojenne szkoły powszechne w Jaśle” z cyklu – Ocalić od zapomnienia. Wystawa prezentuje historię jasielskiego szkolnictwa oraz szkół działających na terenie Jasła: Szkoły Wydziałowej Żeńskiej im. Marii Konopnickiej, Szkoły Wydziałowej Męskiej im. Romualda Traugutta, Powszechnej Szkoły Żeńskiej im. Królowej Jadwigi i Powszechnej Szkoły Męskiej im. Stanisława Staszica.
18 czerwca - 31 sierpnia 2013
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy o malarzach, którzy wstrząsnęli wiktoriańską Anglią.
17 czerwca - 23 sierpnia 2013
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę linorytów Zbigniewa Jóźwika, artysty grafika, przyrodnika, bibliofila i kolekcjonera.
07 - 31 maja 2013
9 maja 2013 r. został oficjalnie rozstrzygnięty XVIII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Oddział w Jaśle. Wybrane fragmenty nagrodzonych prac można obejrzeć na wystawie, zatytułowanej, tak jak tegoroczny tomik: Kostiumy moich myśli.
06 maja - 16 czerwca 2013
Wraz z Klubem Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD zapraszamy do obejrzenia wystawy plakatów Aleksandry Zajdel. Seria pt.: „Crisis” została zrealizowana w pracowni komunikacji wizualnej Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Praca bezpośrednio dotyczy kryzysu finansowego, z jakim w ostatnich latach borykały się kraje całego globu.
18 kwietnia - 16 czerwca 2013
Czy kształt książki, kolor czcionki i wybór ilustracji może mieć równie ważne znaczenie co tekst? Czy potrafimy wyobrazić sobie powieść w formie ulicy lub tomik wierszy oprawiony w kamień? Tak, jeżeli znamy liberaturę.

[1] 2 z 2 następna

Info

 

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz