Moje smoki na dobre i na złe

,
Moje smoki na dobre i na złe

Jerzy Stuhr: Moje smoki na dobre i na złe. – Warszawa 2017.

Polski aktor filmowy i teatralny, reżyser, pisarz i polonista ,wielokrotnie nagradzany za wybitne kreacje aktorskie i zasługi dla kultury polskiej –  Jerzy Stuhr –  z okazji 70-lecia napisał kolejną autobiografię.
Znajdziemy tu między innymi: historię rodziny Stuhrów, początki aktorskie, wspomnienia
o Krzysztofie Kieślowskim, czy rozważania na temat współczesnej sztuki aktorskiej. Bardzo  poruszający jest rozdział o chorobie nowotworowej, którą aktor pokonał kilka lat temu. Snując refleksje o swoim życiu prywatnym i karierze autor używa smoczej metafory i opowiada o złych i dobrych smokach, z którymi musiał się zmierzyć w swoim życiu.
Jerzy Stuhr w swojej autobiografii jawi się jako bystry i krytyczny obserwator rzeczywistości, a jego historie potrafią zarówno rozśmieszać jak i wzruszać.

Książka dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych, Filii nr 2  i Filii nr 3.