Podkarpackie ogrody i domy historyczne

,
Podkarpackie ogrody i domy historyczne

Krzysztof Motyka: Podkarpackie ogrody i domy historyczne. – Rzeszów 2015.

Jedynie w Ogrodzie jest miejsce na niczym nieskrępowany indywidualizm, w którym wyraża się cała pełnia i autentyzm życia - tak o epikurejskiej filozofii ogrodu, mówi Piotr Domarecki. Album Krzysztofa Motyki jest tego  idealnym przykładem.

W krajobraz Podkarpacia wpisane są rezydencje, wraz z ogrodami, które stanowią materialne dziedzictwo kultury szlacheckiej, są  wartością estetyczną i poznawczą. Autor przypomina dawną sztukę tworzenia ogrodów, której kunszt był porównywany do szczytowych osiągnięć architektury. Znajdziemy tu pałacowy ogród w Naroli, Tarnobrzegu czy  Baranowie Sandomierskim. Do albumu warto zajrzeć nie tylko planując jesienną wycieczkę, ale także po to, by zobaczyć zamki i pałace od strony ogrodu, który jest piękny o każdej porze roku.

Album dostępny w Czytelni Głównej MBP.