Projekty: Biblioteka zawsze po drodze!

czwartek, 20 - piątek, 21 maja 2021
Projekty: Biblioteka zawsze po drodze!

W dniach 20-21 maja 2021 r. pracownicy  bibliotek publicznych powiatu jasielskiego wzięli udział w  2-dniowych warsztatach „Biblioteka –  zawsze po drodze!” w ramach projektu „Bibliotekarz(ot)WARTY!” połączonych z obchodami  Powiatowego Dnia Bibliotekarza.

W  ich ramach odbyło się szkolenie online  „Nowe Technologie w animacji czytelnictwa”  poprowadzone przez Łukasza Brauna (Good Books). Pozwoliło ono zobaczyć sposoby  na  przyciągnięcie czytelników przy wykorzystaniu nowych technologii. Bibliotekarze poznali nowe  trendy, darmowe programy i aplikacje mogące uatrakcyjnić ofertę biblioteczną.
Drugiego dnia – podczas  „Laboratorium biblio praktyk” –  bibliotekarze podzielili się swoimi pomysłami nt. działań realizowanych we własnym otoczeniu.

Marta Gąsiorowska (GOKiCz Skołyszyn)  – „Razem, choć osobno – biblioteki w czasie pandemii”–  zaprezentowała  interesujące sposoby na działalność animacyjną w czasie lockdownu, a także przedstawiła  formy zajęć angażujące całe rodziny.

Elżbieta Sławniak (MBP Jasło) –  „Promocja Jasła i regionu w MBP w Jaśle”– opowiedziała w jaki sposób gromadzić regionalia i jak wykorzystywać je w codziennej pracy.

Małgorzata Smyka (MBP Jasło) – „Joga za biurkiem” – dostarczyła chwili relaksu  i pokazała jak można pracować nad obręczą barkową, kręgami odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa oraz rozluźniać mięśnie pleców.

Wystąpienia stały się inspiracją do dyskusji i wymiany doświadczeń.
Obchodzony 21.05 Powiatowy Dzień Bibliotekarza stał się okazją do złożenia życzeń przez Dorotę Woźnicę dyrektor MBP w Jaśle.

Współorganizator projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Biblioteka Biecz, Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.