Projekty: Bibliotekarz o krok przed zmianami!

środa, 17 listopada 2021
Projekty: Bibliotekarz o krok przed zmianami!

W dniu 17 listopada 2021r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu „Bibliotekarz (ot)WARTY!” odbyło się szkolenie  „Pokolenie „Z” w bibliotece. Techniki pracy, organizacja przestrzeni, budowanie oferty dla nowych pokoleń” prowadzone przez Alinę Łysak.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się czym charakteryzują się najmłodsze pokolenia i co najczęściej leży w zakresie ich zainteresowań. Co zrobić, aby młodzi chętniej korzystali z usług i zbiorów biblioteki, jakie pomysły można wykorzystać by lepiej zaaranżować atrakcyjną dla nich przestrzeń. Bibliotekarze poszerzyli również wiedzę o urządzeniach mobilnych i aplikacjach, z których korzystają wspomniani odbiorcy.  Mogli się także zainspirować pomysłami na gry miejskie angażujące młodzież do działania oraz poznali najnowsze trendy w literaturze Young adult.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.