Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Jak zbudować zespół?

czwartek, 28 czerwca 2018
Projekty: Jak zbudować zespół?

28 czerwca br. bibliotekarze z bibliotek publicznych powiatu jasielskiego w ramach projektu Biblio-potrzebni! wzięli udział w szkoleniu: Stawiamy na zespół! "Od grupy do zespołu". Szkolenie poprowadziła Magdalena Miller, kulturoznawca, uczestniczka liderskiego programu Labib oraz Szkoły Liderów.

W trakcie szkolenia uczestnicy projektu dowiedzieli się m.in. w jaki sposób oraz za pomocą jakich narzędzi zbudować spójny zespół zadaniowy oraz co wyróżnia bycie liderem od bycia szefem. Rozwijali swoje kompetencje komunikacyjne oraz interpersonalne. Na podstawie licznych ćwiczeń oraz analiz przyjrzeli się swoim rolom grupowym oraz zachowaniom jakie wśród nich dominują. Przekonali się także o wartości pracy w zespole oraz zgłębili istotę wzajemnej komunikacji w realizacji wspólnych zadań.

Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Biblio-potrzebni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.  

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Biblioteka Publiczna w Szynwałdzie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale.