„Tropem Małego Księcia” – wystawa fotograficzna

22 listopada - 31 grudnia 2018
„Tropem Małego Księcia” – wystawa fotograficzna

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Tropem Małego Księcia”, będącą finalnym etapem realizacji warsztatów literacko-fotograficznych dla seniorów oraz ukazującą przebieg i rezultaty pracy warsztatowej, jakimi były poszukiwania literackich odniesień "Małego Księcia" A. de Saint-Exupéry'ego i sytuowanie ich w codziennych realiach Jasła.

W czasie 3-dniowych warsztatów seniorzy zgłębiali to, co uda się wyrazić poprzez tworzywo, jakim jest obraz oraz starali się szukać połączeń a także różnic między językiem obrazu a słowa. Inspiracją do pracy warsztatowej była fabuła „Małego Księcia” A. de Saint-Exupéry'ego przez pryzmat której  udało im się przyjrzeć najbliższej okolicy.

Wystawa powstała w ramach projektu „Biblio-aktywni!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej "Michalina", Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „MAMY NADZIEJĘ”, Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Wystawę można oglądać od 22 listopada do 31 grudnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Zapraszamy!