Wystawy: Odrodzenie samorządu miejskiego w Jaśle

29 maja - 30 czerwca 2015
Wystawy: Odrodzenie samorządu miejskiego w Jaśle

W ramach uroczystych obchodów 25 rocznicy pierwszych wolnych wyborów samorządowych  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała wystawę „25 lat samorządności – odrodzenie samorządu miejskiego w Jaśle”. Po raz pierwszy wystawa została zaprezentowana podczas uroczystej konferencji z udziałem samorządowców wszystkich kadencji, która odbyła się w dniu 29 maja 2015 r. w Kinie Syrena. Przez cały  czerwiec  wystawę  można obejrzeć w holu Urzędu Miasta Jasła (I piętro).

Materiały prezentowane na wystawie obejmują okres przedwyborczy, wyborczy i kształtowanie się  samorządu Rady Miejskiej w Jaśle w latach 1990-1994. Znalazły się tutaj  oryginalne dokumenty m.in. sprawozdania z posiedzeń Jasielskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”, wykazy kandydatów do Rady Miejskiej, plakaty wyborcze, karty do głosowania, archiwalne zdjęcia z posiedzenia I sesji Rady Miejskiej.

Zorganizowanie wystawy przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle było możliwe dzięki dokumentom, fotografiom i nieocenionym informacjom przekazanym przez: Andrzeja Kachlika,  Antoniego Pikula, Marię Lignar, Kazimierza Poniatowskiego, Zbigniewa Drankę, Bożenę Molską-Olbrot, Marię Mruk (wdowę po radnym Henryku Mruku).

Wszystkich, którzy chcieliby się podzielić posiadanymi materiałami i pozwolili je zeskanować zapraszamy do tymczasowej siedziby Centrum Informacji Lokalnej i Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przy ul. Kościuszki 47 lub prosimy o kontakt mailowy: biblioteka@mbp.jaslo.pl

Przekazane dokumenty wzbogacą prowadzone przez MBP w Jaśle bazy: Dokumentów Życia Społecznego oraz Bibliografii Jasła i Powiatu Jasielskiego.