Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Ojciec Gwiazdka i ja

  Elfi Jar to magiczne miejsce w Laponii, którego nie ma na żadnej mapie. Można tam trafić tylko wtedy, gdy wierzy się w magię. Dla zwykłych ludzi jest niewidzialne. Amelia Wishart, sierota z Londynu i jej kot Kapitan Sadza zamieszkują z Ojcem Gwiazdką przy ulicy Reniferowej 7.

 • Dobre matki: prawdziwa historia kobiet ,które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata

  Mafia kalabryjska swoje wpływy ma niemalże na całym świecie. Zarządza ogromnymi pieniędzmi oraz kontroluje większość narkotykowych rynków. Książka to historia trzech kobiet, które miały niesamowitą odwagę, aby przeciwstawić się własnym rodzinom – mężom, ojcom. Jest to historia walki o  przyszłość dzieci – matki podejmują współpracę z wymiarem sprawiedliwości, wydając na siebie  tym samym wyrok śmierci.

 • Nie było telefonów?: o córkach, ojcach i wynalazkach

  Zwykły dzień bohaterki książki  przeplata się z ważnymi wątkami z historii Polski.  Dla Marylki, jej kolegów i koleżanek oraz bliskich telefon w codziennym życiu jest nieodzowny. Tymczasem okazuje się, że jest to niedawny wynalazek.

 • Dziewczynka, która wypiła Księżyc

  Pewnego razu dobra Wiedźma nakarmiła znalezione w lesie dziecko światłem księżyca, które jak wiadomo jest magią i dziewczynkę przepełniła magia. Wiedźma nie mogła jej oddać. Umagicznione dziecko potrzebuje specjalnego wychowania i nauki, by magia nie wylała się na zewnątrz i nie skrzywdziła jej samej i innych. Została jej opiekunką i nazwała ją Luna...

 • Mirabelka

  Mirabelka jest drzewem, jest również „opowiadaczem” – opowiada historie, które toczyły się obok niej przez kilkadziesiąt lat. Rosła sobie na warszawskim Muranowie i towarzyszyła ludziom w chwilach radości i smutku.

 • Parzyziółko

  Sięgając po książkę odkryjesz niesamowitą moc roślin, poznasz przepisy na domowe mikstury, dowiesz się w jaki sposób założyć własny ogródek, gdzie i kiedy należy zbierać zioła ,aby mikstury lecznicze  miały jak  najlepszy smak, wygląd i działanie.

 • Cienie przeszłości

  Do krakowskiego szpitala zostaje przywieziona dotkliwie pobita kobieta. Nie pamięta niczego, nie wie kim jest, nie ma żadnych  dokumentów. Kobieta musi odkryć, kto i dlaczego tak bardzo jej nienawidzi

 • Niebo w kolorze indygo: Chiny z dala od wielkiego miasta

  Książka Niebo w kolorze indygo pokazuje Chiny z perspektywy małych wiosek, prowincji, z dala od wielkich aglomeracji miejskich, takich jak Pekin czy Szanghaj.

 • Burka w Nepalu nazywa się sari

  Autorka, dziennikarka i działaczka humanitarna swoją przygodę z Nepalem zaczęła od wyprawy turystycznej. Warunki życia w tym kraju poruszyły ją do tego stopnia, że postanowiła tam wrócić, by pracować społecznie.

 • Gdybyście ją znali

  Thriller psychologiczny opierający się na znanym schemacie: zbrodnia i ktoś, kto wie, a nie może powiedzieć. Wbrew pozorom lektura wciąga już od pierwszych stron. Tempo akcji jest szybkie, opisy bardzo realistyczne, a wszystkie sytuacje przedstawione przez autorkę wzbudzają ciekawość i trzymają w napięciu aż do samego końca.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz