Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Nie było telefonów?: o córkach, ojcach i wynalazkach

  Zwykły dzień bohaterki książki  przeplata się z ważnymi wątkami z historii Polski.  Dla Marylki, jej kolegów i koleżanek oraz bliskich telefon w codziennym życiu jest nieodzowny. Tymczasem okazuje się, że jest to niedawny wynalazek.

 • Dziewczynka, która wypiła Księżyc

  Pewnego razu dobra Wiedźma nakarmiła znalezione w lesie dziecko światłem księżyca, które jak wiadomo jest magią i dziewczynkę przepełniła magia. Wiedźma nie mogła jej oddać. Umagicznione dziecko potrzebuje specjalnego wychowania i nauki, by magia nie wylała się na zewnątrz i nie skrzywdziła jej samej i innych. Została jej opiekunką i nazwała ją Luna...

 • Mirabelka

  Mirabelka jest drzewem, jest również „opowiadaczem” – opowiada historie, które toczyły się obok niej przez kilkadziesiąt lat. Rosła sobie na warszawskim Muranowie i towarzyszyła ludziom w chwilach radości i smutku.

 • Parzyziółko

  Sięgając po książkę odkryjesz niesamowitą moc roślin, poznasz przepisy na domowe mikstury, dowiesz się w jaki sposób założyć własny ogródek, gdzie i kiedy należy zbierać zioła ,aby mikstury lecznicze  miały jak  najlepszy smak, wygląd i działanie.

 • Cienie przeszłości

  Do krakowskiego szpitala zostaje przywieziona dotkliwie pobita kobieta. Nie pamięta niczego, nie wie kim jest, nie ma żadnych  dokumentów. Kobieta musi odkryć, kto i dlaczego tak bardzo jej nienawidzi

 • Niebo w kolorze indygo: Chiny z dala od wielkiego miasta

  Książka Niebo w kolorze indygo pokazuje Chiny z perspektywy małych wiosek, prowincji, z dala od wielkich aglomeracji miejskich, takich jak Pekin czy Szanghaj.

 • Burka w Nepalu nazywa się sari

  Autorka, dziennikarka i działaczka humanitarna swoją przygodę z Nepalem zaczęła od wyprawy turystycznej. Warunki życia w tym kraju poruszyły ją do tego stopnia, że postanowiła tam wrócić, by pracować społecznie.

 • Gdybyście ją znali

  Thriller psychologiczny opierający się na znanym schemacie: zbrodnia i ktoś, kto wie, a nie może powiedzieć. Wbrew pozorom lektura wciąga już od pierwszych stron. Tempo akcji jest szybkie, opisy bardzo realistyczne, a wszystkie sytuacje przedstawione przez autorkę wzbudzają ciekawość i trzymają w napięciu aż do samego końca.

 • Niebo na własność

  Wzruszająca opowieść o tym, że nic nie jest nam dane na zawsze oraz o uczuciach ludzi zmagających się z nieuleczalną chorobą dziecka. To historia wielkiej straty, tragedii, ale także nadziei.

 • Helikopter

  22 września 2009 roku o godz. 5.15 na dachu jednego z najbardziej pilnowanych sztokholmskich budynków ląduje helikopter, po czym z firmy znika 39 milionów szwedzkich koron, a słuch o złodziejach zanika. Nikt nie jest w stanie ich namierzyć i do dnia dzisiejszego  nie odzyskano pieniędzy…