Jesienią znów ruszamy na „Drogi i bezdroża”

30 sierpnia - 14 października 2024
Jesienią znów ruszamy na „Drogi i bezdroża”

Z wielką radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na organizację XVIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego „Drogi i Bezdroża”. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 21 września – 11 października, a jego przewodnim tematem będą więzi. W oparciu o literaturę będziemy rozmawiać o więziach z przyrodą, miejscem urodzenia, rodziną, innymi ludźmi. W roku 80. rocznicy zburzenia Jasła zwrócimy również uwagę na więzi z miastem, jego historią i tożsamością. Skupimy się także na połączeniach, jakie festiwal literacki tworzy pomiędzy biblioteką, autorami a czytelnikami.

Na miłośników dobrych książek i spotkań czekają następujące wydarzenia:

- Jola Richter-Magnuszewska – Moc lasu. Puszcza Karpacka, warsztaty dla dzieci i wystawa
- Przeszłość – przyroda – park – spacer historyczny i warsztaty przyrodnicze z Fundacją Dziki Projekt
- Katarzyna Szweda – Zemla vulgaris, spotkanie autorskie i wystawa
- Andrzej Jeznach – Sprawa Diabła – powrót do wojennego Jasła, spotkanie autorskie
- Monika Maciewicz – Baśniowa Słowiańszczyzna, warsztaty zielarskie i spotkanie autorskie
- Tomasz Różycki – Studium wielkiej płyty, spotkanie autorskie
- Sabina Jakubowska – Akuszerki, spotkanie autorskie
- Wojciech Bonowicz –  lekcja czytania poezji dla młodzieży
- Tomasz Grzywaczewski – Granice, spotkanie autorskie
- Iwona Chmielewska – Ważne sprawy, spotkanie autorskie.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej i mediów społecznościowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, gdzie pojawiać się będą szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach.
Partnerami tegorocznej edycji Festiwalu są Jasielski Dom Kultury i I Liceum Ogólnokształcące im. króla St. Leszczyńskiego w Jaśle.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Do zobaczenia na literackich drogach i bezdrożach!