Facebook
A A A

Nowości

Ostatni dzień w przedszkolu to opowiadanie o zwierzątkach i ich pożegnaniu z przyjaciółmi z przedszkola. Głównym bohaterem jest Fenek. Pani Panda przekonuje, że ostatni dzień w przedszkolu nie będzie smutny, bo jest to początek nowej, wspaniałej przygody. A zwierzątka - przedszkolaki na pewno jeszcze się spotkają.

Nie jest to historia o cudownych świętach przesyconych jedynie miłością. Sprawia jednak, że człowiek ma ochotę usiąść i zastanowić się nad niejedną sytuacją w swoim życiu, a świąteczny klimat, jaki w niej panuje, skłania nas do refleksji.

Dwór do dzisiaj w zbiorowej świadomości stanowi symbol ostoi wartości narodowowyzwoleńczych i patriotycznych. To synonim tęsknoty za mitem idyllicznego krajobrazu, dlatego też publikacja Emanueli Tatarkiewicz jest cennym źródłem literackich odniesień.

Świąteczna oprawa powieści sprawia, że jest ona bardzo nastrojowa, pachnąca wanilią i piernikami, a opisana historia  doskonale komponuje się z  samą istotą świąt, które przypominają, jak ważne w życiu są bliskość, czułość i rodzina.

Książka opowiada o odwadze pomagania tym, którzy zostali odtrąceni przez innych. Pokazuje, że nawet ludzie dotknięci niebezpieczną i zakaźną chorobą mają prawo do szczęścia, radości i marzeń.

Jak zachować się w lesie spotykając jego mieszkańców? Co robić, gdy znajdziemy ranne zwierzę? Jak zmiany klimatyczne wpływają na nasze otoczenie? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w książce Na ratunek  Marcina Dorocińskiego – aktora i obrońcy przyrody.

To książka nie tylko dla osób chcących osiągać wspaniałe wyniki sportowe i uzyskać optymalne rezultaty treningowe, ale wyczerpujące kompendium zawierające praktyczne informacje przygotowujące organizm do efektywnej rywalizacji.

Historie niezwykłych kobiet, sióstr zakonnych, które ratując innych same gotowe były na śmierć. Nie chowały się przed wojną i okupacją w zakonach, ale niosły pomoc wszystkim, którzy tego potrzebowali.

Jest kwiecień 1944 roku. Agnieszka, 16-letnia łączniczka AK, wraca z lasu drogą wzdłuż torów, kiedy z przejeżdżającego pociągu do Oświęcimia ktoś wyrzuca niemowlę. Czy to próba ratowania dziecka przed kaźnią w Oświęcimiu?

Zbiór ciekawostek, anegdot, ważnych informacji, odkryć i zagadek ze świata przyrody – napisanych prostym, zrozumiałym językiem i z dużym poczuciem humoru. Książka jest doskonałą rozrywką i źródłem wiedzy nie tylko dla dzieci, lecz również  dla starszych czytelników.

poprzednia 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 z 56 następna