Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Dziennik śledztwa Nancy Parker

  Nancy Parker jest czternastolatką mieszkającą w Londynie. Jako namiętna czytelniczka kryminałów, marzy o zastaniu detektywem. Postanawia wytropić złodzieja i rozwikłać inne zagadki, których dostarcza jej codzienne życie.

 • Przy stole z Hitlerem

  Książka inspirowana faktami z życia Margot Wölk, degustatorki posiłków Hitlera. To pełna emocji intrygująca opowieść, którą napisało samo życie.

 • Sekret matki

  Wciągający dreszczowiec, w którym konfrontuje się bolesna przeszłość z okrutną prawdą o tym, że nie można ufać innym, a nawet samej sobie. Shalini Boland oferuje nam potężną dawkę napięcia i emocji, które na długo pozostają w pamięci.

 • Z Uwagi Na Tekst

  Mateusz Nocek jest artystą, który żyje poezją i piosenką (naprzemiennie) i w tych życiowych aktywnościach jest niezwykle autentyczny. Ratowanie poezji rozumie jako świadomy akt uczestnictwa pomiędzy poetą – tekstem – czytelnikiem. Choć uważa ją za bałamutne wysypisko słów, a siebie za literackiego outsidera to i tak jego zdaniem najważniejsza jest miłość do kobiet… i życia w ogóle

 • Imperium małych piekieł : mroczne tajemnice obozu Gross-Rosen

  Książka oddaje hołd więźniom obozu koncentracyjnego w Sieniawce (podobozu Gross-Rosen) na terenie dzisiejszego Dolnego Śląska.
   

 • Śmieciogród: zero waste
  03 stycznia 2020

  Wokół nas śmieciowe mury pną się do góry, a foliówki zagrażają życiu zwierząt. Podczas gdy toniemy w morzu plastiku prawdziwy bohater sięga po nową publikację Oli Woldańskiej-Płocińskiej.

 • Rozmerdane święta
  Zbiegi okoliczności całkowicie odmieniają losy pozornie przypadkowych osób. Sprawiają, że czas Świąt nabiera prawdziwie świątecznego blasku. Kundelek Ziyo – biedna, schorowana znajda – całkowicie odmienia życie kilku osób.
 • Ostatni dzień w przedszkolu

  Ostatni dzień w przedszkolu to opowiadanie o zwierzątkach i ich pożegnaniu z przyjaciółmi z przedszkola. Głównym bohaterem jest Fenek. Pani Panda przekonuje, że ostatni dzień w przedszkolu nie będzie smutny, bo jest to początek nowej, wspaniałej przygody. A zwierzątka - przedszkolaki na pewno jeszcze się spotkają.

 • Wigilijna przystań

  Nie jest to historia o cudownych świętach przesyconych jedynie miłością. Sprawia jednak, że człowiek ma ochotę usiąść i zastanowić się nad niejedną sytuacją w swoim życiu, a świąteczny klimat, jaki w niej panuje, skłania nas do refleksji.

 • Dwór polski: literackie obrazy w prozie XIX i XX wieku

  Dwór do dzisiaj w zbiorowej świadomości stanowi symbol ostoi wartości narodowowyzwoleńczych i patriotycznych. To synonim tęsknoty za mitem idyllicznego krajobrazu, dlatego też publikacja Emanueli Tatarkiewicz jest cennym źródłem literackich odniesień.