Facebook
A A A

Nowości

Czy rozgwiazda jest osiłkiem? W jaki sposób sójka sadzi lasy dębowe warte pół miliona euro? Czym rozmawiają śledzie…? Czy szczury lubią łaskotki i czy szpaki mogłyby wystąpić w Tańcu z Gwiazdami?

Książka przenosi czytelnika na krakowski Rynek, plac Mariacki i  ukazuje  niezwykły świat pradawnych podań, jak i tych bardziej współczesnych, rozgrywających się na oczach naszych dziadków czy rodziców. Znajdziemy tu 9 bajek – legend, które są ściśle związane z najbardziej znanym kościołem w Krakowie.

Książka stanowi studium wiedzy o Łemkowszczyźnie po 1989 r. czyli po okresie transformacji ustrojowej. Folklor i kultura Łemków wciąż fascynują nie tylko mieszkańców Beskidu Niskiego, a ich historia jest ważną kartą w dziejach Podkarpacia.

„Dziewczyna o czterech palcach” – to najnowsza powieść szpiegowska Marka Krajewskiego – którą, jak mówi, chciał napisać od zawsze… Fantastycznie oddany klimat lat dwudziestych, szybka akcja i „stary znajomy” Łyssy, wyścig wywiadów – nie można się oderwać.

Czy mały wieloryb ma marzenia, może przeżywać radość, żal i nadzieję – tak jak ludzie? Historia Gerdy to odkrywanie podwodnego świata małego wieloryba: dzieciństwo u boku kochających rodziców i brata, poprzez smutek towarzyszący samotności.

Główna bohaterka Klara jest nastolatką, która pewnego lata przeżywa wiele trudnych chwil: narodziny chorego braciszka, poznanie dwóch chłopców samotnie mieszkających w ruinach starego domu, pierwsze zauroczenie, zachwianie przyjaźni. Klara będzie musiała dokonać wyboru i podjąć prawdziwą próbę dojrzałości i odpowiedzialności. Czy ją zaliczy?

Autorka jest żoną marynarza, dziennikarką i miłośniczka statków. Przemierzyła wszystkie oceany i prawie wszystkie morza świata – opisuje swoje przeżycia  i doświadczenia, przybliżając czytelnikom fascynujący świat morskich wojaży.

Autorka książki Uczuciometr inspektora krokodyla uważa, że wystarczy nauczyć się je rozpoznawać, mierzyć i regulować używając UCZUCIOMETRA. W swojej książce opisuje emocje, z którymi dziecko styka się zarówno u siebie jak i u innych. Pomaga je zidentyfikować i interpretować, a także daje instrukcje jak sobie z nimi poradzić.

To jedna z najlepszych książek o wspinaniu, która opisuje życie i osiągnięcia jednej z największych postaci himalaizmu, jaką był Szwajcar Erhard Loretan. Lektura opowiada o dziecięcych marzeniach alpinisty oraz informuje z kim odbył on pierwsze  wspinaczki, co najbardziej podobało mu się w samotnych wyprawach, jaki miał styl.

Przejmująca do głębi opowieść o odwadze, nadziei i sile matczynej miłości, która okazała się  większa od terroru wojny. Jest to historia inspirowana życiem Helene Hannemann – Niemki, żony Roma i matki pięciorga dzieci, która prowadziła w Auschwitz przedszkole dla obozowych dzieci.

poprzednia 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 z 54 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
luty 2020
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29