Facebook ikonka prawy margines

Nowości

 • Krajobraz po życiu : śladami Galicji. Opowieści o ludziach i miejscach

  Autorka zaprasza na historyczny spacer po dawnej Galicji, której historia jest fascynująca. Sposób niespiesznej narracji pozwala czytać tę popularyzatorską książkę jak powieść.
   

 • Pod taflą

  Główna bohaterka Gaia to syrena, żyjąca w świecie dworskich zasad i ojcowskich nakazów. Jej buntownicza wycieczka na powierzchnię morza prowadzi ją do beztroskiego świata człowieka. Jak wysoka jest cena poświęcenia się dla wolności, ucieczki z klatki kłamstw i cudzych przekonań? Czy Gai wystarczy odwagi by spełnić swoje marzenia?

 • Z miłości? To współczuję : opowieści z Omanu

  Zbiór historii o kobietach, ich życiu i związkach we współczesnym Omanie. Autorka pokazuje różnorodność tych relacji – związki szczęśliwe, z miłości, aranżowane,  nieszczęśliwe, brutalne, rozwody, kochanki, związki z obcokrajowcami, bycie samotną matką – i zwraca uwagę czytelnika przede wszystkim na to, co jest odmienne z europejskiego punktu widzenia.

 • Moje dziecko się boi : jak mogę mu pomóc?

  Autorka – z wykształcenia psycholog i polonista – w swojej pracy podjęła rozważania na temat dziecięcego strachu oraz lęków. Książka skierowana jest zarówno do rodziców, jak i specjalistów pracujących z dziećmi. Nie jest to poradnik zawierający jedynie suche fakty. To raczej praktyczny przewodnik gromadzący bogaty zbiór narzędzi, z którego mogą skorzystać dorośli chcący wesprzeć dziecko w sytuacjach budzących u niego lęk.

 • Tajemnica Floriana

  Opowieść przenosi nas w czasy drugiej wojny światowej, kiedy ludzie walczyli i umierali w imię Ojczyzny. Wielu z nich już nie ma wśród nas, a ci, którzy wciąż żyją wracają do przeszłości i wspominają ludzkie tragedie. A jak widziały i przeżywały ten trudny czas dzieci?

 • Cały świat jest cudem : ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody

  Cały świat jest cudem to lektura  arcyciekawa, odkrywająca przed czytelnikami tajemnice otaczającego nas świata. Koniecznie musisz zajrzeć do środka, aby dowiedzieć się dlaczego mrówki są znacznie lepiej zorganizowane niż ludzie, jak zdobyć partnera zbierając śmieci,  oraz czy można stworzyć nicość.

 • Uwikłane w historię: bohaterki i zdrajczynie

  Książka z serii biografii historycznych, w której przedstawione są sylwetki dziesięciu Polek uwikłanych w wydarzenia XX wieku. Znajdziemy tutaj historie kobiet takich jak: Zofia Kossak, Krystyna Skarbek, Julia Brystiger, Halina Szymańska, Izabella Horodecka, Irena Conti di Mauro, Wanda Wasilewska, Halina Szwarc, Irena Sendlerowa i Klementyna Mańkowska.

 • Mała wojna

  „Mała wojna” to wciągającą opowieść, w której dziecięca przygoda miesza się z dramatem wojny. Z dużą delikatnością autorka przedstawia również zagładę żydowskich sąsiadów „opuszczających” okolicę, jak i „waryjatów” – pacjentów szpitala psychiatrycznego w Kulparkowie.

 • Buntowniczki: niezwykłe życie Mary Wollstonecraft i jej córki Mary Shelley

  Autorka – przedstawiając sylwetki pisarek – opisuje ważniejsze wydarzenia historyczne epoki oraz znane postaci świata kultury i literatury. Charakteryzując ówczesne społeczeństwo i realia w jakich przyszło im żyć, ukazuje ich walkę o prawa kobiet i możliwość decydowania o swoim losie.

 • Nie umieraj do jutra

  Poruszająca lektura oparta na faktach, upamiętniająca mieszkańców stolicy – warszawskich Robinsonów, którzy nie opuścili miasta po klęsce powstania warszawskiego, lecz pozostali w zgliszczach, próbując przetrwać.