Facebook
A A A

Sekret matki

,

Shalini Boland : Sekret matki. – Kraków 2019.

Thriller psychologiczny o życiu i śmierci, tragedii i utracie najbliższych, samotności i niszczycielskiej sile mediów.
Tessa Markham nie potrafi pogodzić się ze śmiercią dwójki swoich dzieci i odejściem męża. Cały jej dotychczasowy świat legł w gruzach. Okrutna samotność dręczy ją na każdym kroku. Kobieta wpada w depresję, wciąż przeżywa to, co się stało, nie pozwala sobie na chwilę wytchnienia od przykrych wspomnień. Zadaje sobie pytania o to, kim teraz jest, skoro nie jest ani żoną, ani matką.

Sprawy zaczynają gwałtownie zmieniać kierunek, kiedy w domu Tessy pojawia się mały chłopiec, uważający ją za swoją mamę. Wezwana policja nie daje wiary wyjaśnieniom kobiety. Tessa zostaje uznana za porywaczkę, a dziennikarze nie odstępują jej na krok –  nie ma szans na żadną prywatność. Bohaterka podejmuje śledztwo na własną rękę, lecz z czasem sama zaczyna wątpić w swoją niewinność.  Do czego doprowadzi ją śledztwo? Jaka okaże się prawda? A jeśli to ona uprowadziła chłopca?

Wciągający dreszczowiec, w którym konfrontuje się bolesna przeszłość z okrutną prawdą o tym, że nie można ufać innym, a nawet samej sobie. Shalini Boland oferuje nam potężną dawkę napięcia i emocji, które na długo pozostają w pamięci.

Książka dostępna w Wypożyczalni dla Dorosłych i Filii nr 2.