Facebook
A A A

Recenzje czytelników

Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami wrażeniami dotyczącymi ulubionych tytułów, zachęcamy do przesłania recenzji.

 

Nie jest to biografia Zbigniewa Herberta. Siostrzeniec poety, zresztą historyk z zawodu i miłośnik jego poezji napisał swoją książkę po to, aby poprzez rzetelne naświetlenie okoliczności historycznych, społecznych, politycznych oraz charakterystykę osobowości członków najbliższej rodziny, wewnętrznych dziejów środowiska, w którym kształtował się i wzrastał przyszły poeta wyjaśnić fenomen jego twórczości.

Jaką solą ziemi jest kultura ludowa, każdy dostrzega, zwłaszcza w europejskiej rzeczywistości, która ciągle podkreśla istotę rodzimej kultury. Tomik jest poświęcony pamięci działaczki ludowej Michalinie Kurowskiej.
„Kto wybiera samotność, nigdy nie jest sam” – to słowa, które bardzo mnie zaintrygowały i sprawiły, że z zaciekawieniem sięgnęłam po książkę „Oro”, niezwykłą opowieść o przyjaźni, miłości i akceptacji
Niezwykle obfita bibliografia, zgromadzona przez K. Czerni przy pisaniu tej książki, daje nadzieję czytelnikowi, że to co przeczytał na temat życia naszego wielkiego współczesnego malarza Jerzego Nowosielskiego jest prawdziwe, jest dogłębne.
Jakże piękne i trafne są słowa jednego z największych współczesnych polskich poetów, Tadeusza Różewicza, do biografii Jerzego Nowosielskiego, jednego z niezwykłych i trudnych do zrozumienia malarzy z przełomu XX i XXI w.: Malarstwo Nowosielskiego to malarstwo rozpięte na ramionach miłości niebiańskiej i miłości „ziemskiej”. Rozdarty przez te dwie miłości malarz przypomina czasem anioła, a czasem nietoperza wiszącego w podziemiach opuszczonej świątyni. Nowosielski jest rozdzierany nie na powierzchni płótna, deski czy muru, ale w podświadomości, poza ramami obrazu.
Już w pierwszym rozdziale książki autor każe czytelnikowi stać się przechodniem, który będzie mu towarzyszył w jego wędrówkach w czasie i przestrzeni. Następnie autor zadaje sobie pytanie : Kim jestem? I w tym momencie każdy z nas powinien zadać sobie takie pytanie i próbować na nie odpowiedzieć.
Poezja w sutannie Poezja religijna ma przede wszystkim oblicze Ks. Jana Twardowskiego. Lecz kim był naprawdę ten człowiek? Księdzem? Poetą? A może niezwykle tajemniczą osobą? Magdalena Grzebałkowska podejmuje trudny temat – spisania biografii Twardowskiego. „Ksiądz Paradoks” to dociekliwe poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań, czasami nie mających jednoznacznych odpowiedzi.
Arborium to miasto zbudowane wśród konarów potężnych drzew, półtora kilometra nad skażoną ziemią. Zamieszkują je dendranie, przystosowani do oddychania trującym gazem wydzielanym przez drzewa. Gaz stanowi rodzaj niewidzialnej ochrony przed obcymi...
Książka opisuje sensacyjne przygody Lassego i Mai, logiczne łamigłówki, opowieści z żywą, barwna akcją. „Tajemnicą mumii” można przekonać do książek nawet największego przeciwnika czytania.
Książkę Ewy Bieńkowskiej „Dom na Rozdrożu” zaliczyłabym do książek biograficznych z dużym podtekstem polityczno-rozliczeniowym. Sam tytuł jest w pewnym sensie symboliczny, gdyż słowo „rozdroże” może mieć dużo znaczeń.

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 z 10 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
luty 2020
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29