Facebook ikonka prawy margines

Okamgnienie – wrażliwi na czytanie!

poniedziałek, 22 maja 2023
Okamgnienie – wrażliwi na czytanie!

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację działań promujących czytelnictwo, a także wzmacniających rolę biblioteki jako jednego z ważnych ośrodków lokalnego życia kulturalnego. Nasz projekt znalazł się w pierwszej dwudziestce na ponad 780 złożonych wniosków.

Okamgnienie - wrażliwi na czytanie! to projekt propagujący czynne uczestnictwo w kulturze, szczególnie w działaniach wokół książki, kształtujących wrażliwość, stymulujących twórcze myślenie i rozwijających wyobraźnię. Celem projektu jest kontakt z literaturą, która wzbudza emocje, skłania do pytań, uwrażliwia, a jednocześnie jest także formą przyjemnego spędzania czasu wolnego.

W programie przewidujemy wydarzenia skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów: spotkania autorskie, warsztaty, konkursy a także twórcze działania czytelnicze, które odbywać się będą w siedzibie biblioteki oraz w przestrzeni miejskiej Jasła.

O wszystkich działaniach informować będziemy na bieżąco na stronie www.mbp.jaslo.pl, na naszym fanpage'u na Facebooku, a także poprzez lokalne media.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zobacz także: