Projekty: O emocjach i tym, co nas dotyczy z Bogusiem Janiszewskim

środa, 13 - czwartek, 14 września 2023
Projekty: O emocjach i tym, co nas dotyczy z Bogusiem Janiszewskim

13-14 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Okamgnienie – wrażliwi na czytanie! gościliśmy Bogusia Janiszewskiego, edukatora a przede wszystkim autora poczytnej serii książek popularnonaukowych dla dzieci i młodzieży: „To, o czym dorośli ci nie mówią”.

W czasie warsztatów młodzi odbiorcy poszukali odpowiedzi na pytanie skąd się biorą emocje oraz co je w nas wyzwala. Tuż po dyskusji na wspomniany temat nawiązującej do jednej z książek autora, wszyscy uczestnicy spotkania udali się w kupiecką wędrówką, stając się dzięki temu prawdziwymi przedsiębiorcami. Poszukiwanie środków finansowych, wymiana, transakcje oraz negocjacje handlowe zaktywizowały wszystkich wyzwalając w młodzieży cały wachlarz emocji.
Spotkanie autorskie z kolei było okazją do zapoznania się z szerszą tematyką książek autora. Odbiorcy poznali m.in. Kurzola, sympatycznego bohatera najnowszej publikacji. Wraz z nim dowiedzieli się jak zbudowane jest wnętrze ludzkiego ciała, a w kontekście dalszej rozmowy uświadomili sobie także jak działa układ pokarmowy. Wysłuchali głośnego czytania bajki „Dobre rady na odpady” inicjującej do rozmowy na temat niemarnowania jedzenia oraz przygotowali kolorowe shake’i ratując tym samym owoce i warzywa przed zepsuciem.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.