Książki dla czytających poza biblioteką – młodzieżowa akcja instalacja

czwartek, 15 - piątek, 23 czerwca 2023
Książki dla czytających poza biblioteką – młodzieżowa akcja instalacja

Od 15 do 23 lipca w przestrzeni miejskiej Jasła mieszkańcy mieli zapewniony dostęp do literatury przez całą dobę. Wszystko za sprawą młodzieżowej akcji-instalacji „Książki na wolności”.

W ramach projektu "Okamgnienie – wrażliwi na czytanie!" bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz młodzież wraz z opiekunami, w przestrzeni miejskiej wokół Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, stworzyli instalację z książek wycofanych z bibliotecznych zbiorów lub podarowanych bibliotece przez czytelników. Odbiorcy akcji mogli bezpłatnie zabierać interesujące ich egzemplarze, by cieszyć się w domu lekturą. Dzięki temu ponad 200 książek znalazło nowe adresy i umila czas swoim właścicielom.

Akcja skierowana była do dzieci, młodzieży oraz dorosłych i seniorów, którzy z wielkim zaangażowaniem a jednocześnie zaskoczeniem zrywali książki, które powieszono na parkanie SP nr 4 wzdłuż ul. Wincentego Pola.

Będzie co czytać! Tego typu akcje pokazują, że warto się dzielić, bo to napędza innych do podobnych postaw – powiedziała czytelniczka, która z ochotą zabrała książkę dla siebie oraz wnuka.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.