Projekty: Ojczysty – taki bystry! W MBP w Jaśle rusza projekt językowy

piątek, 26 marca 2021
Projekty: Ojczysty – taki bystry! W MBP w Jaśle rusza projekt językowy

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021 na realizację projektu „Ojczysty – taki bystry!”.

„Ojczysty - taki bystry!” - to projekt edukacyjny popularyzujący zdobywanie i poszerzanie wiedzy o polszczyźnie, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym oraz zwracanie uwagi na poprawność językową poprzez twórcze działania warsztatowe i animacyjne. W programie znajdą się ciekawe propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych jak mądrze, świadomie i kreatywnie czerpać z bogactwa polszczyzny nie zapominając przy tym o poprawności językowej, m. in.: zabawy słowem, gra biblioteczna, warsztaty językowe oraz spotkania z cenionymi autorami. Wydarzenia będą się odbywać w bibliotece, instytucjach partnerskich, w przestrzeni miejskiej lub w formie online od marca do października 2021 roku. O szczegółach projektu będziemy informować na naszej stronie internetowej.

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS.

Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Jasło, Telewizja Obiektyw.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021".

Zobacz: