Facebook
A A A

Recenzje czytelników

Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami wrażeniami dotyczącymi ulubionych tytułów, zachęcamy do przesłania recenzji.

 

Pragnieniem autorki książki było „utrwalenie śladu przejścia przez życie” swoich rodziców, jako że „wspomnienie jest pieczątką położoną na osobistym losie człowieka”. 

Myślę, że pragnieniem Andresa Trapiello było nie tylko oddanie hołdu uwielbianemu przez niego Cervantesowi, ale również potwierdzenie jego opinii, że (...)człowiek tylko wtedy jest większy od innych, gdy potrafi czegoś więcej niż inni dokonać. Istotnie wielu cervantologów poświęciło czas temu wybitnemu hiszpańskiemu twórcy, badając jego życie i twórczość. 

Perypetie sympatycznego jeża, który dba o to, by uśmiech na twarzy leśnych przyjaciół nie znikał nigdy, to doskonały pomysł na wspólną lekturę z maluchami zafascynowanymi światem leśnych zwierząt.
Książka G. Kasdepke to nie tylko matematyczne „ence-pence w której ręce”. Wypełniona licznymi zabawami i opowiastkami, niczym mini-kompendium wprowadza najmłodsze dzieci w świat liczydeł, kalkulatorów i komputerów.
Ludzie na walizkach to poruszające wywiady przeprowadzone przez znanego prezentera telewizyjnego, a zarazem autora tej książki, Szymona Hołownię, z ludźmi, którzy z racji nieszczęścia jakie ich spotkało, znaleźli się na zakręcie swojego życia.
Piękne słowa - Urodziła mi się dziś prawnuczka- było to 26.XII.1976 r. Tak powiedział Jarosław Iwaszkiewicz, kiedy 36 lat temu urodziła się Ludwika Włodek, jego prawnuczka , autorka książki Pra.O rodzinie Iwaszkiewiczów.
Gdy wzięłam do ręki książkę Mikołaja Łozińskiego pt. Książka, pierwszą myślą było: dlaczego ta książka nosi tytuł Książka ? Nie znalazłam uzasadnienia dla tego tytułu, ale widocznie autor tak chciał, a to jest jego sprawa. Strona edytorska bardzo dobra, język - to prosta, piękna polszczyzna, bardzo ciekawe teksty na „czarnych stronach”.
Miałam pewną trudność śledzić losy dwóch bohaterów prowadzonych równolegle – jeden opis z użyciem narracji w pierwszej, a drugi w trzeciej osobie. Zdublowana numeracja rozdziałów ułatwiła mi sposób jak mam sobie poradzić z tym problemem
To niesamowita opowieść, zaskakująca, zagadkowa, niełatwa… Autor nadał trzem bohaterkom cechy mitologiczne. Czyniąc z nich trzy siostry prządki, greckie boginie losu i przeznaczenia człowieka, złączył i przeniknął symboliką ich historie. I tak Kloto przędzie nić żywota, Lachesis – Udzielająca, tej nici strzeże, zaś Atropos – Nieodwracalna, nić tę przerywa.

poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] z 10

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
luty 2020
pn wt śr cz pt so nd
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29