Facebook
A A A

Recenzje czytelników

Jeżeli chcą Państwo podzielić się z nami wrażeniami dotyczącymi ulubionych tytułów, zachęcamy do przesłania recenzji.

 

Już w pierwszym rozdziale książki autor każe czytelnikowi stać się przechodniem, który będzie mu towarzyszył w jego wędrówkach w czasie i przestrzeni. Następnie autor zadaje sobie pytanie : Kim jestem? I w tym momencie każdy z nas powinien zadać sobie takie pytanie i próbować na nie odpowiedzieć.
Poezja w sutannie Poezja religijna ma przede wszystkim oblicze Ks. Jana Twardowskiego. Lecz kim był naprawdę ten człowiek? Księdzem? Poetą? A może niezwykle tajemniczą osobą? Magdalena Grzebałkowska podejmuje trudny temat – spisania biografii Twardowskiego. „Ksiądz Paradoks” to dociekliwe poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań, czasami nie mających jednoznacznych odpowiedzi.
Arborium to miasto zbudowane wśród konarów potężnych drzew, półtora kilometra nad skażoną ziemią. Zamieszkują je dendranie, przystosowani do oddychania trującym gazem wydzielanym przez drzewa. Gaz stanowi rodzaj niewidzialnej ochrony przed obcymi...
Książka opisuje sensacyjne przygody Lassego i Mai, logiczne łamigłówki, opowieści z żywą, barwna akcją. „Tajemnicą mumii” można przekonać do książek nawet największego przeciwnika czytania.
Książkę Ewy Bieńkowskiej „Dom na Rozdrożu” zaliczyłabym do książek biograficznych z dużym podtekstem polityczno-rozliczeniowym. Sam tytuł jest w pewnym sensie symboliczny, gdyż słowo „rozdroże” może mieć dużo znaczeń.

Pragnieniem autorki książki było „utrwalenie śladu przejścia przez życie” swoich rodziców, jako że „wspomnienie jest pieczątką położoną na osobistym losie człowieka”. 

Myślę, że pragnieniem Andresa Trapiello było nie tylko oddanie hołdu uwielbianemu przez niego Cervantesowi, ale również potwierdzenie jego opinii, że (...)człowiek tylko wtedy jest większy od innych, gdy potrafi czegoś więcej niż inni dokonać. Istotnie wielu cervantologów poświęciło czas temu wybitnemu hiszpańskiemu twórcy, badając jego życie i twórczość. 

Perypetie sympatycznego jeża, który dba o to, by uśmiech na twarzy leśnych przyjaciół nie znikał nigdy, to doskonały pomysł na wspólną lekturę z maluchami zafascynowanymi światem leśnych zwierząt.
Książka G. Kasdepke to nie tylko matematyczne „ence-pence w której ręce”. Wypełniona licznymi zabawami i opowiastkami, niczym mini-kompendium wprowadza najmłodsze dzieci w świat liczydeł, kalkulatorów i komputerów.
Ludzie na walizkach to poruszające wywiady przeprowadzone przez znanego prezentera telewizyjnego, a zarazem autora tej książki, Szymona Hołownię, z ludźmi, którzy z racji nieszczęścia jakie ich spotkało, znaleźli się na zakręcie swojego życia.

poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 z 11 następna