Facebook
A A A

Sukcesy 2015

17 września 2015

17 września 2015 r. w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie miało miejsce otwarcie jubileuszowego X Forum Młodych Bibliotekarzy. Podczas uroczystej gali zostały wręczone nagrody dla zasłużonych bibliotek i bibliotekarzy. Wśród wyróżnionych instytucji znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, która zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najciekawszy program Tygodnia Bibliotek 2015 – „Wybieram bibliotekę!”.

22 stycznia 2015
Miło nam poinformować, że akcja „Całe Jasło czyta dzieciom” prowadzona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle została ponownie doceniona. Fundacja „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” przyznała Bibliotece oraz Małgorzacie Piekarskiej, koordynatorowi akcji, wyróżnienie za najlepiej przeprowadzoną kampanię czytelniczą w roku 2013/2014. To już dziesiąta nagroda dla Biblioteki za akcję głośnego czytania.

Miło nam poinformować, że jasielska biblioteka została doceniona za aktywne wspieranie społeczności lokalnej w podnoszeniu cyfrowych umiejętności przez warszawską Fundację Orange. Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przyznano certyfikat „Biblioteka z p@sją”.

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie przygotowane w ramach programu Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2015 r.

Miło nam poinformować, że jasielska Biblioteka została doceniona za aktywny udział w promocji nauki kodowania wśród różnych grup wiekowych. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała certyfikat potwierdzający zorganizowanie wydarzenia „Czytelnicy na tropie kodu” a tym samym włączenie się w międzynarodową inicjatywę Europejskiego Tygodnia Kodowania 2015.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Tablety w bibliotece” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Spośród 651 konkursowych zgłoszeń, zgłoszenie jasielskiej Biblioteki zajęło III miejsce.

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle została uhonorowana przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała certyfikat za zaangażowanie i udział w 2. edycji programu Mistrzowie Kodowania w roku szkolnym 2014/2015. Jasielska Biblioteka została wyróżniona przez organizatora programu – firmę Samsung Electronics Polska.

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała wyróżnienie za najciekawsze wydarzenie zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2015 „Wybieram bibliotekę”.