ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! Nowy projekt biblioteki

26 kwietnia - 31 grudnia 2019
ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! Nowy projekt biblioteki

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo.

ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! to projekt zachęcający do czynnego uczestnictwa w kulturze opartej na partnerstwie książki oraz żywego słowa dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. W programie: spotkania autorskie z elementami motywacyjnymi w bibliotece oraz w plenerze, partycypacyjne warsztaty literacko-artystyczne, detektywistyczne, miejski event literacki w przestrzeni lokalnej oraz akcje: m.in. niesztampowej rekomendacji książek, odkodowywania bestsellerów książkowych w QR-kodach, a także książkowy pokój zagadek. W realizację projektu zaangażowani zostaną autorzy, ilustratorzy oraz artyści: Maria Krasowska, Marcin Pałasz, Dariusz Rekosz, Jola Richter-Magnuszewska, oraz Teatr MAŁE MI.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Księgarnie Nova.

O wszystkich działaniach projektowych, informować będziemy na bieżąco na stronie www.mbp.jaslo.pl, fanpage'u na Facebooku, a także poprzez partnerów medialnych.